Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megbüntették az öcsémet az...

Megbüntették az öcsémet az egyik volán busz járaton azért, mert az oktatási intézmény, ahová jár, még nem adott még érvényesítő matricát. (ide most kérdőjelet kell tegyek, mert a honlap nem engedi elküldeni kérdőjel nélkül)?

Figyelt kérdés

Na most találtam egy olyat is, hogy a 15/1999. (III.24.) OM rendelet úgy rendelkezik erről, hogy a közoktatási intézménynek szeptember 30-ig érvényesítenie kell a diáigazolványt érvényesíteni (matricával ellátni). Ez ugye ütközés. Ez az OM rendelet még hatályban van?

Ez ugye ütközés. Ez az OM rendelet még hatályban van?

Bár végülis, ha hatályban van, akkor gondolom a jogforrási hierarchia szerint a 2004-es korm. Rendelet felülírja e rendelkezést.


2010. okt. 26. 02:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem érvényesítették? Nekem volt egyszer ilyen, azt kamuztam otthon, hogy nem közbe meg de, csak lusta voltam lemenni a titkárságra.
2010. okt. 26. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
89%

Ilyenért nem büntethetik meg!

A - diákigazolványról szóló - 17/2005. (II. 8.) Korm. rendelet 1. § (4) bekezdése: "A tanuló diákigazolványra tanulói jogviszonyának megszűnését követő október 31-éig, a hallgató hallgatói jogviszonyának megszűnését követő március 31-éig (a jogviszony I. félévben történő megszűnése esetén), illetve október 31-éig (a jogviszony II. félévben történő megszűnése esetén) jogosult (a továbbiakban: érvényességi idő)."

Tehát a héten (október 31-ig) még érvényes, lehet használni a tavalyi tanévben érvényesített diákigazolványt is, függetlenül attól, hogy jelen pillanatban tanuló vagy-e vagy sem!

2010. okt. 26. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ne is törődj vele én tegnap kaptam parkolási pótdíjat mert sem az automata nem működött sem az sms nem ment el.

Viva Hungary! :)

2010. okt. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!