Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valakit elküldök melegebb...

Ha valakit elküldök melegebb éghajlatra, azért beperelhet?

Figyelt kérdés
Egy filmet néztek a kollégák és azon vitatkoztak, hogy ami a filmben volt (nem tudom mi a címe), egy ingatlanos egy szombati napon reggel elkezdte hívogatni az ügyfelét, hogy valaki megnézné a házát és a 4. telefonhívás után (amit nem vett fel) megírta az ingatlanosnak feldúlt állapotban, hogy "b*zmeg, nem érek rá, ne hívogass, mert g*cire hétvége van és a f*szom is tele van, hogy hívogatsz, NE HÍVJ, MAJD BESZÉLÜNK A KÖVETKEZŐ HÉTEN!"
márc. 18. 18:21
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
Nem.
márc. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Folytatás: és az ingatlanos azt válaszolta neki, hogy "ha ilyen hangnemben beszélsz velem, akkor feljelentelek".


Tudom, hogy az amerikai jog más mint a magyar, de nálunk, ha pl hasonló módon elküld valaki valakit a p*csába, azért fel lehet jelenteni?

Vagy ha esetleg odaírja még pluszban, hogy "te g*ciláda, a k*rva anyád!"


Ilyen esetekben fel lehet jelenteni bárkit is? Ennyi erővel a Facebook összes kommentelője feljelenthetné a másikat.


Tudja valaki, erre milyen jogszabályok vannak itthon?

Nyilván azért mert valakivel csúnyán beszélek, szitokszavakat használok melléknévként, de nem rá, pl "hagyjál békén a kib*szott g*cibe" az más kategória, mint a "hagyjál békén, te kib*szott g*ci!".


Szerintem nevetséges kategória ilyenért a bíróságra menni, de kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye...

márc. 18. 18:25
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha az üzlet fogalmát kitágítjuk, nem teszek olyant, ami drágább, mint amit kapok érte. Jelen esetben, feltételezve a művelet lehetőségét, jó, feljelentem. És? Mibe kerül ez nekem (pénzben, munkában, időben), és mit kapok érte (pénzben, elégtételben, vagy mit tudom én). Vagy azt töltsön el boldogsággal, hogy megbüntetik x forintra és kap egy jó nagy ejnyebejnyét? Hát lehet, hogy létezik ilyen ízlés is, nem tudom.
márc. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#3 ja persze ez is jogos...

gondolom aki ezzel fenyegetőzik, az inkább fél vagy figyelemfelkeltés vagy ostoba vagy ezzel próbál nagyon okosnak tűnni

márc. 18. 19:25
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem káromkodásèrt nem lehet.
márc. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!