Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A varjak miért nem költöznek...

A varjak miért nem költöznek el télen melegebb éghajlatra?

Figyelt kérdés
Jobb lett volna, ha elmennek. Ma is láttam elég sokat, nem voltak szép látvány. Unszimpatikus nekem ez a madárfaj.
jan. 27. 19:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%

mert nem költöző madarak.

szívesen.

jan. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Sokan elköltöznek.

Csak nekik ez a melegebb éghajlat, ezért télen még többen vannak.

jan. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%

"Unszimpatikus nekem ez a madárfaj."


És? Ez a természetet szerinted érdekli? Így jártál, törődj bele. Nehogy már te akard azt is megszabni, hogy a madarak mit csináljanak.

jan. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
mert van kaja télen is
jan. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
38%
A varjak nem költöznek el télen melegebb éghajlatra, mert a hidegebb éghajlatok is megfelelő körülményeket biztosítanak számukra a túléléshez. A varjak alkalmazkodó képességeiknek köszönhetően jól bírják a hideg időjárást, és a megfelelő táplálékforrásokat is megtalálják a hidegebb évszakokban. Emellett a szaporodásukhoz és a fészkelésükhöz is alkalmazkodva vannak a helyi időjárási körülményekhez. Ezért nem érzik szükségét a költözésnek más éghajlati övezetekbe télen.
jan. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem bírod őket?
jan. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

A vetési varú részleges vonuló, sok jön ide telelni északról. Az itteni éghajlat és táplálék tökéletesen megfelel nekik és a dolmányos varjaknak a telelésre.

Sokan nem szeretik pket, de ők általában egyáltalán nem is ismerik őket, csak annyit látnak belőlük, hogy szürkék/feketék és kárognak. Holott ha kicsit utánaolvasnának, lehet, hogy megváltozna a véleményük. Sok kártevő rovart, férget elfogyasztanak. Igaz, kárt is okoznak a mezőgazdaságban a magok fogyasztásával és a kisebb madarak fészkeinek kifosztásával, ugyanez igaz a szarkára, szajkóra is, sőt, a sokak által imádott mókusra is. Nagyon intelligens madarak, a papagájok mellett a legintelligensebbek. A vetési varjú állománya nagyon lecsökkent, ezért védett.

Nagyon érdekes egyébként nézni őket, ahogy táplálékot keresnek, ahogy viselkednek, ahogy egymással rivalizálnak. A diót pl. magasról ledobják az aszfaltra annak reményében, hogy eltörik, vagy átmegy rajta egy autó, rálép egy ember, és utána el tudják fogyasztani. Egyszer végignéztem, ahogyan az egyik talált valamilyen nagy ételdarabot és száraz faleveleket hordott rá, hogy ne vegyék észre a társai.

Megvan a maguk szerepe. Ha nem lenne varjú, borulna a tápláléklánc.

jan. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

" A hazai populáció állandó, egész évben költőhelyén marad, de északról jelentős állomány érkezik a Kárpát-medencébe telelni."

[link]

jan. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Grimfox ***** válasza:
100%
Költöznek. Nálunk pl a skandináv populáció telel át, a mi varjaink pedig vagy lemennek a Balkánra, vagy ha elég meleg a tél, áttelelnek a városokban. Gondolom régen, amikor még volt hideg is telente, a mi varjaink gyakrabban mentek lejjebb a térképen, mint most.
jan. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem tetszenek mert nem ismered őket. Meg túl sok tévét nézel.

Én neveltem már varjú babát, az összes ismerősöm odáig volt tőle, pedig vannak köztük olyanok is akik nem szeretik az állatokat.

jan. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!