Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Együttélés jogcíme?

Együttélés jogcíme?

Figyelt kérdés

Lakásbérléshez tölteném ki a nyomtatványt, de elakadtam, normális választ az ügyintézőtől nem kapok.

A jelenlegi lakóhelyemen ismerősömmel élek együtt, kvázi lakótársak vagyunk, ezt is bele kell írnom, hogy honnan mennék a bérlakásba.

A mostani címemmel kapcsolatban kérik a velem együtt lakó személyeket és az együttélés jogcímét.

Beírnám, hogy "lakótárs", de a jogcím megfogalmazás bezavar. Van más szakkifejezés erre?


márc. 19. 13:23
1 2
 1/14 MDaniel98 ***** válasza:
Ha be vannak jelentve hozzád akkor be kell írni, ha hivatalosan nem, akkor sztem nem.
márc. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Lakcímnyilvántartás szerint közös a lakcímünk.


Oké, hogy be kell írni, de konkrétan mit írjak ebbe a rubrikába?

márc. 19. 16:43
 3/14 A kérdező kommentje:
Azt még értem, hogy "kérelmező jogcíme (pl. tulajdonos, haszonélvező stb), de hogy EGYÜTTÉLÉS JOGCÍME ez mi a fene?
márc. 19. 16:56
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem világos, hogy miként történt a dolog. Közösen bérlitek a jelenlegit, akkor gondolom, bérlőtárs. Ha ő bérli a lakást te meg tőle bérelsz egy szobát, akkor hozzá azt kell írnod, hogy főbérlő (bár szerintem elég az előző), ha ő a tulaj, akkor azt, hogy tulajdonos, te meg bérlő. Ha csak úgy szívességből engedted, hogy ott lakjon, akkor: "szívességi lakáshasználat" vagy "szívességi jogcímen" nem tudom, hogy melyik a helyesebb, de ezen nem fognak kibukni.


Ja még lehet tulajdonostárs is.


Szóval ilyen kifejezéseken kell gondolkodni!


Az, hogy élettársak vagytok, vagy haverok, ebből a szempontból mellékes, ha jól sejtem, akkor is szívességi használat/társbérlő/társtulajdonos... van érvényben.


Nekem nem derült ki, hogy arra kíváncsiak, hogy TE milyen jogcímen élsz a másikkal együtt a jelenlegi helyen, vagy fordítva. Erre figyelj oda.


Valami azt súgja, hogy ez egy szociális lakásbérlési igénylés, vagy valami hasonló, és a rászorultságot akarják firtatni, ill. esetleg azt, hogy az illető is veled tartana-e az új helyre, és mindkettőtök rászorulók vagytok-e, vagy csak te, netán te sem igazán.

márc. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Most kapcsolok!

Ha csak te egyedül vagy, és nincs senki más, akkor azt ki kell húzni szerintem, hisz nincs együttélő személy, így annak jogcímtétele sincs. :D

márc. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Vagy írd oda, ha máshol nincs ilyen, és egyedül éltél hogy nincs együttélő személy.

Vagy nem tudom, hogy mi az igazság, hogy van pontosan a kérdés, a nyomtatvány, de ezek alapján már ki tudod hámozni.

márc. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
hozzáteszem szoc. bérlakásnál ezerszer nagyobb esélye van a családban élőknek, ahol több gyerek van stb. az egyedül élőkkel szemben, de ezt nem azért mondtam, hogy most gyorsan szülj 8 gyereket!:D
márc. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

- 1 házban lakunk, ami ismerősöm tulajdona 100%-ban

- én külön költöznék tőle, ezért igénylek bérlakást

- ismerősöm és köztem semmilyen szerződés nincs, csak megengedi hogy itt lakjak

- a kérelmen van olyan rész, hogy jelenlegi lakóhelyre vonatkozó adatok. Itt fel kell sorolni, mibe lakok, kivel lakok együtt, mi az együttélés jogcíme

- következő oldalon már a bérlakásra vonatkozó dolgok vannak (egyedül költözök-e stb) az már egyértelmű

márc. 19. 18:02
 9/14 anonim ***** válasza:

Na így már érthetőbb, de így is megtévesztő, mert nem látom szó szerint.

pl. kivel élsz együtt itt is lehet megtévesztő, hogy a bérelt lakásba is vele mennél.


Inkább akkor válaszolnék érdemben, ha

a) leírod szóról szóra, hogy mi van ezen az oldalon,

b) lefényképezed, és megosztod a nyomtatványt. (nyilván ha már kitöltöttél szemyélyes adatot, azt tedd láthatatlanná

márc. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Justinianus ***** válasza:

"ismerősöm és köztem semmilyen szerződés nincs, csak megengedi hogy itt lakjak"

Ezek szerint szívességi lakáshasználó vagy.

márc. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!