Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A volt élettársammal 6éve,végé...

A volt élettársammal 6éve,végérvényesen megromlott a kapcsolatom.Élősködik rajtam.Az életközösség nem létezik!sohasem fizetett rezsit!Életszerűen él a lakásomban.Felszólítottam,távozzon!Van saját lakása,de azt kiadta.Hogyan tudok megszabulni tőle?

Figyelt kérdés

#szívességi lakáshasználat megszüntetése #állandó lakcím megszüntetése #együttélés megszüntetése #életközösség megszüntetése #élősködés megszüntetése #kicserélhetem a zárat?
2023. máj. 18. 10:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Írásban fel kell szólítani a kiköltözésre, ha nem költözik, akkor kilakoltatást kell indítani.
2023. máj. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
A "kilakoltatás" jelen esetben polgári pert jelent, ami szerencsétlenebb esetben akár 2 évig is elhúzódhat, ezt azért tegyük hozzá.
2023. máj. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Összecsomagolod a cuccát, kib@szod az ajtó elé, és felfogadsz egy háromajtós szekrényt, aki tisztázza vele a helyzetet. (Nekem ügyvéd mondta, hogy csak így megy.)

Ja, és természetesen zárcsere.

2023. máj. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
#3: Vagy ugyanezt 3 romával. Kapnak 300.000 Ft-ot, ha elérik, érdemi lakáslepusztulás nélkül, hogy a csávó elköltözzön, és még 300.000-et, ha utána 1 nappal ők is.
2023. máj. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a hasznos gondolatokat! Egy fedél alatt élünk az én házamban.Van 2 közös felnőtt gyermekünk,akiket teljesen ellenem hangolt!Eddig is csak a gyerekek miatt tűrtem meg.A gyerekek már önálló életet élnek.A fiatalabb is végzős egyetemista, ez évben is csak egy hétvégén volt itthon.Tehát csak a gyerekek miatt nem volt eddig zárcsere, csak a gyerekek miatt nem jelentettem ki a lakásomból, csak a gyerekek miatt nem dobtam ki az élősködő anyuka cuccait!De elég volt! Nincs tovább!Ha a gyerekek totálisan elfordulnak ez miatt tőlem, akkor sem élősködhet rajtam tovább!
2023. máj. 19. 09:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!