Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy oldalon azt olvasom,...

Ha egy oldalon azt olvasom, hogy a fórum hsz-ektől kezdve kb minden tartalom szerzői jogvédelem alatt, áll és a tulaj azonnal hatósági eljárást indit ha vissza élést észlel, magát az oldal linket megoszthatom?

Figyelt kérdés
Olvastam egy oldalt ahol (számomra) érdekes tartalom van tartalmak, de a főoldalon ki van irva hogy a fórum hozzászólásokon át, szinte minden szerzői jogvédelem alatt van és ha a site tulaja vissza élést észlel figyelmeztetés nélkül a hatóságokhoz fordul. Azt szeretném kérdezni, ez akkor is érvényes, ha csak az oldal linkjét osztom meg valahol? Egy példa Tamás Evangéliumát szerettem volna olvasni, itt meg is van a site tulaj forditása, nos pl az Evangéliumot megoszthatom másokkal? Ugye az oldal linket ahol lehet olvasni. Ezt még lehet? Lehet buta kérdés de nem szeretnék bajba kerülni. köszönöm előre is annak aki segit.
márc. 23. 16:55
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
Megoszthatod, csak kérj érte reklámdíjat a tulajtól, ha már ennyire mocskos.
márc. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen elég agressziv szöveg van kinn., Ezért nem mertem megosztani az Evangéliumot , mondom nehogy baj legyen.
márc. 23. 16:58
 3/8 A kérdező kommentje:
boccs a köszönöm lemaradt. :)
márc. 23. 16:59
 4/8 anonim ***** válasza:

A weboldalak linkje nem áll szerzői jogvédelem alatt. Enélkül oda se lehet találni az adott weboldalra.

A weboldal szerzői joga nem fog kiterjedni az idézetekre, mivel azok nem a weboldal sajátjai. A sablonszövegek, licenszek szövegei sem jogvédettek, mivel ezeket bárki ugyanúgy használhatja a saját weblapján.

Amikre kiterjed a weboldal szerzői joga, azok pl. az üzemeltető, vagy fórumtagok által írt hozzászólások ettől különböző tartalmai, a feltöltött képek, vagy a weboldal kódjának "belsőleg készített" részei.

márc. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szia köszönöm szépen, meg gondolom a saját forditásu cuccok stb ezeket védi. (mint a Tamás evangélium). Akkor magát az oldal ,linket gondolom nyugodt szivvel oszthatom.
márc. 23. 17:33
 6/8 A kérdező kommentje:
Most megnéztem azt irja valamennyi irása stb, ezekre mind vonatkozik a "védelem" .
márc. 23. 17:35
 7/8 anonim ***** válasza:

Amúgy aztán várhatod, hogy feljelentsen...

Amíg nem kezdesz el nagyon szem előtt lenni, vagy anyagi haszon reményében lopott cuccot posztolni, addig észre se fogja venni.

márc. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Eszembe sincs semmi rosszat tenni, a kérdést is ezért irtam ki m ert még a linket se mertem osztani.
márc. 23. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!