Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Felhasznàlhatok e folk/meséket...

Slavtuxedo kérdése:

Felhasznàlhatok e folk/meséket olyan íróktól akik màr 150+ éve halottak?

Figyelt kérdés

Könyv írô vagyok, kulfoldon elek. Amerikaban van egy olyan torveny amit " public domain"-nek hivnak( közkincs/ jogvédetlen mūvekre vonatkozik) magyarban ilyen torveny nincs, ha jól tudom. A kerdes, hogy felhasznàlhatom e pl Arany laszló vagy benedek elek meséit?


Egy gyermek mese könyvet írok, és szeretnék egy pàr Magyar történetet pl a kis kakas története stb. A könyv kiadó altal lenne kiadva, es penzert persze. (Jogvédelemben ez tudom szamit, nehany mûvet engednek hasznalni ha non profit)


Koszi elore is.



#könyv #mese #jogvédelem #Magyar jogvédelem #Black lives don't matter #The Jews did it
2023. márc. 22. 20:13
 1/3 anonim ***** válasza:
95%
Akartam válaszolni, de wtf kulcsszavak, azért gondold már át az életed.
2023. márc. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
80%
Egy szerző esetén a szerző halálától számított 70 év a védelmi idő. Ez csak a szerzői jog, ami nem átruházható. Más jogokat viszont a szerző még életében át/eladhatott (publikálási jog, kereskedelmi jog, stb.) Ebben az esetben nem tudom a szerző halála utáni idő hatálytalanítja-e a szerződést, de ha van időd olvasgatni itt találhat választ: [link] (1999. évi LXXVI. törvény a szerzői jogról)
2023. márc. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Kaspar, koszonom szepen a valaszod, pont were volt szuksegem. Ugh nez ki megvan mara az olvasni valom haha. :)
2023. márc. 22. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!