Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Olyan esetben,mint a mai...

Olyan esetben,mint a mai halálos rally baleset, van jogi felelősége a pilótának?

Figyelt kérdés
márc. 24. 18:52
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
72%
Nincs.
márc. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
87%
Nincs.
márc. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
68%

Nincs, még a jegyre is rá van irva, ha kimész egy autóversenyre, hogy az autóvrseny veszélyes és sérülést, halált okozhat.

A rally sajnos ingyenes, és sok esetben az autósport "focija". Sajnálom ezeket az embereket, de önszántukból álltak oda, ahol az autó elcsapta őket.

márc. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Kosz a valaszokat.
márc. 24. 19:22
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Szervezőknek esetleg lehet, mert nem ártana a pályát úgy csinálni, hogy ha kicsúszik valaki ne történhessen baj. Persze semmi sem tuti biztos mert lehetnek elrepülő alkatrészek is.
márc. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
86%

Van már kint pár videó a szörnyű esetről. nem sok látszik rajta, de az igen, hogy az autó nem simán bement az emberek közé, hanem repült - az egyik cikkben is ezt írták.

Vagyis baleset történt, az megdobta a kocsit és bezuhant az emberek közé oda ahol senki nem várta, mert amúgy nem volt veszélyes hely. Ha jól láttam akkor pont a kanyar ellentétes oldala volt a fák között kicsit ahová a kisodródott kocsi se menne, mert pont az ellenkező oldalra futna fel.

Engem is érdekelt régebben a rally és a fiaimmal szívesen ki is mentem volna, de pont emiatt nem tettem meg, mert sajnos ilyen véletlen, kivédhetetlen balesetek is előfordulnak néha. Mint ahogy repülős bemutatókon is sajnos néha előfordul, hogy lezuhan a gép és a nézők is belehalnak.

márc. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
55%

"még a jegyre is rá van írva"


Szerintem ebben az a nem egyszerű, hogy nyílt pályákon és Rally versenyeken nem feltétlenül van jegy és nem feltétlenül csak nézők vannak a pálya környékén.


Mi túrázás közben futottunk bele Rally versenybe, aminek útvonala NEM VOLT előre meghirdetve, nem voltak jelezve, hogy lesznek-e és ha igen hol a lezárások. Utólag megnéztem, akkor még a szervezők oldalán is úgy szerepelt, hogy az útvonal "titkos".

márc. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy technikailag egy jól szervezett Rally versenyen megvannak a kijelölt és remélhetőleg biztonságosan kialakított nézői helyek.


Minden más kicsit "szürke zóna" hiszen hiába nem engedélyezett, hiába vannak rendezők, nem lehet mindenkimellé odaállítani valakit aki fogja a kezét.


A pilótának ebből baja nem lehet jogi szempontból. Viszont a rendezőt felelősségét fogják vizsgálni mind biztosítás mind büntetőjogi szinten.


Jelen esetben szemtanúk szerint el lett mondva, hogy tiltott zónában vannak ahova tilos belépni és/vagy csakis saját felelősségre lehet.

márc. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim válasza:
72%

"Mi túrázás közben futottunk bele Rally versenybe, aminek útvonala NEM VOLT előre meghirdetve, nem voltak jelezve, hogy lesznek-e és ha igen hol a lezárások. Utólag megnéztem, akkor még a szervezők oldalán is úgy szerepelt, hogy az útvonal "titkos"."


Gyanítom, az akkor nem egy hivatalos verseny lehetett, csak pár autós fan a haverokkal kiment szórakozni fű alatt.


A balesetre: nyilván megvizsgálják a körülményeket. Alapvetően ez egy rendezvény, tehát a szervezői felelnek a biztonságért. Pilótának inkább akkor lehetne felelőssége, ha kiderülne, hogy szándékosan okozta, de ennél a konkrét esetnél nyilván szó sincs erről.

márc. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
69%

"Gyanítom, az akkor nem egy hivatalos verseny lehetett, csak pár autós fan a haverokkal kiment szórakozni fű alatt."


Nagyon nem. Ez konkrétan Veszprém Székesfehérvár terep rally volt, teljesen hivatalosan szervezve több kategóriával.


Direkt azért néztem utána, mert előzetesen szoktam tájékozódni a lezárásokról (vadászati idény stb), az volt a weblapon, hogy a versenyzők se tudjanak edzeni, ne tudják előzetesen bejárni az útvonalat.

márc. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!