Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egyik ismerősöm 15 éves és a...

Egyik ismerősöm 15 éves és a 11-13 éves lányok tetszenek neki. Ez pedofíliának számít?

Figyelt kérdés
márc. 24. 20:56
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor olyan hülye vagy a kérdéseddel, hogy nem igaz!


Pedofil az, aki kizárólag gyerekek iránt érez szexuális vonzalmat. Egészen pontosan serdülő kor előttit ÉS viselkedésben is gyermekesek iránt érez szexuális vonzalmat. Serdülő kor utánit, ill. éretten viselkedő serdülő kor előtti gyerekek iránt már nem.


Ha azt mondja, hogy kedvesek, aranyosak, az még egyáltalán nem jelent szexuális vonzalmat. A kutyára is mondom, hogy kedves, aranyos, szeretem is őket még simogatni is, játszani is velük, mégsem szeretem, az animálszexet.

márc. 26. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
77%
Ha technikailag nézzük akkor akár 11 éves is lehet nemileg érett, szóval. nem pedofil vonzalom. De ha az lenne sem probléma, mert ez természetes. Az emberek egész gyerekkorukban más gyerekekhez vonzodást tanulják, élik meg, erre biztatják őket, arra pedig nincs szabály, hogy a gyerekkori vonzalomnak el kell múlnia.
márc. 26. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Határeset. Egy 13 éves lány tetszhet egy 15 éves fiúnak, kicsi a korkülönbség, de egy 11 éves lány még eléggé az elején tart a serdülésnek, nem teljesen normális, ha tetszik neki.

A nemi kapcsolat az más, szerintem a 13 évessel való szexet nem bünteti a törvény, ha az idősebb fél még nincs 18, de egy 11 éves már túl fiatal egy 15 éves fiúnak, eleve 12 év a beleegyezési korhatár akkor, ha az idősebb fél 18 alatti.

márc. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!