Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Törvényes az utcán kisebb...

Törvényes az utcán kisebb tárgyakat (matrica, füzet, könyvjelző, stb...) kínálgatni, és azt mondani az embereknek, hogy vegyék meg, mert szegény gyerekeknek gyűjtesz?

Figyelt kérdés

A Keleti-pályaudvarnál gyakran vannak ilyen emberek. Nem hiszem, hogy bármilyen civil szervezethez tartoznak. Sokan megállnak nekik, vannak akik pénzt is adnak, de szerintem csak maguknak gyűjtenek. Nem lehet azt valahogy ellenőrizni, hogy a kapott pénzt tényleg odaadnák-e a rászorulóknak? Legális ez egyáltalán? Egyszer láttam, ahogy rendőrök igazoltatják az egyiket. (de nem tudom mi lett a vége, mert siettem.)

Próbáltam erre vonatkozó jogszabályt keresni az interneten, de nem találtam semmit.



márc. 26. 09:53
 1/1 MDaniel98 ***** válasza:
Hát a kéregetés szabályozása nálunk önkormányzati hatáskör, és a legtöbb helyen nem tilos, ezért gondolom ez sem az.
márc. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!