Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet telekhatárt módosítani?...

Lehet telekhatárt módosítani? többi lent

Figyelt kérdés

Az a baj a telekkel hogy eleve kicsi+ nem egyenes a kerítés van benne egy L alak és még elvesz az eleve kicsi telkemből, utólag át lehet ezt "rajzolni" ,mérni? evidens hogy a szomszéddal is meg kell egyeznem, de egyenlőre csak tájékozódni szeretnék, létezik-e ilyen lehetőség, ha igen akkor valaki csinált-e már ilyent ha igen akkor mi a menete stb.

Előre is köszönöm a segítő válaszokat!



márc. 30. 11:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem azt lehet csinálni hogy a szomszéd megosztja a telkét, két helyrajzi száma lesz és az egyiket eladja neked. Így neked lesz két telked és az már a te dolgod, hogy nem teszel kerítést a két telekd hatátára.

Szomséddal beszélj először, aztán önkormányzatnál kérdezzetek utána a megosztásnak.

márc. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Rendben,köszönöm szépen a választ!
márc. 30. 15:06
 3/8 anonim ***** válasza:

A kérdésből nem derül ki, hogy tulajdonképpen mit szeretnél.

Amit az első válaszoló írt, hogy a szomszéd eladja neked a telke egy részét? Vagy azonos terület maradna, csak ki lenne egyenesítve a határvonal?

márc. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hát is is,mert ki kellene egyenesítenem a kerítést de az a L alak kb 100-150 m2.

Én úgy gondoltam hogy megbeszélem a szomszéddal,ha megegyeztünk akkor kifizetem,utánna hozzá méretem az én telkemhez és már az a rész hivatalosan is hozzám tartozna,de ezt csak én így ki gondoltam,az a kérdés hogy ilyen lehetőség létezik e?

márc. 31. 10:49
 5/8 anonim ***** válasza:

Lehet.

1-esben vázolt megoldás lehetséges talán.

[link]

márc. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Na ebből el tudok indulni,köszönöm szépen a segítő választ!
márc. 31. 15:55
 7/8 anonim ***** válasza:

A telekmegosztás olyan formában, hogy két telekké lenne osztva a szomszédé, és egyiket megvennéd, szerintem nem fog menni. Ez a 100-150 m2 nagyon kicsi, és mindenhol szokott lenni egy minimum méret (valami helyi rendeletben, pl. rendezési tervben), ami alatti telket nem szabad kialakítani.

Valami lehetőség biztos van azért, ehhez fel kell keresni valami ilyesmi céget, mint a linken szereplő.

ápr. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ! utána járok a jövő héten!
ápr. 1. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!