Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 2 nappal ezelőtt, a 18 éves,...

2 nappal ezelőtt, a 18 éves, friss jogosítvánnyal rendelkező fiam büntetést kapott ittas vezetésért, megúszhatja valahogy, vagy esélytelen?

Figyelt kérdés
1,4 ezreléket fújt, ami elméletileg még csak szabálysértés, és majd később meg kell jelennie a rendőrségen. A kérdésem az, hogy ezt még lehet valahogyan hárítani, vagy teljesen esélytelen, a jog őt is utoléri?

ápr. 6. 20:09
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
28%
Elkéne kobozni a járművet, meg a jogsit vagy 20-30 évre bevonni.
ápr. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

Nagy szerencse nem okozott nagy bajt és nem gyilkolt meg senkit a hülyeségével.

Jogsit bukta, az tuti, azt nem tudni hány évre, max 10 év. Büntetést is fog kapni, több százezer forint lesz. Én a helyedben nem fizetném ki neki, küldd el dolgozni.

ápr. 8. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Ilyenkor felteszem magamnak a kérdést,

Én nem csináltam semmit amivel más életét kockáztattam???

De igen!

Nem részletezném de egyszer csak a szerencsén múlott hogy nem öltem meg valakit véletlenül azért, mert fiatal, és felelőtlen voltam.

Így visszagondolva végigfut a hideg a hátamon, mert volt dolga az őrangyalnak aki rám vigyázott.

Most 50 éves vagyok. Rossz gyerek voltam, de azt is elmondhatom hogy az életem során két embernek is megmentettem az életét.


Lehet ítélkezni az ittas vezetés miatt, kérdőre is lehet vonni a szülőket hogy nevelték a gyereket.

Erre csak azt tudom írni hogy mindenki a gyerekének akarja a legjobbat, a kérdés az, honnan tudjuk mivel teszünk nekik jót?

Szerintem ez jó lecke volt apának, és fiának, de bármit tesz a gyerek, akkor is a gyereked marad akit támogatsz,és aki ha bajban van segíted.

ápr. 8. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Aki alkoholista, az miért nem használ önvezető járművet ?
ápr. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Problémája akkora nem lesz.

Viszont remélem hogy elveszik a jogsit . Abbol majd tanulni fog.

Es hiaba szoltal le kommenteloket de igazuk van. Ha balesetet okoz a jovobe? Valaki megserul?

Ilyen embernek ne is legyen jogsija..

ápr. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
A fiatalok gyakran felelőtlenek, de egy sofőr nem csinálhat ilyet. Ugrik a jogosítvány, meg kap egy csekket. Okos ember más hibájából tanul, a buta a sajátján, a hülye még a sajátjából se. Remélhetőleg ebből megtanulja, és ha majd újra vezethet, akkor erre nagyon oda fog figyelni, és nem fog másokat veszélyeztetni.
ápr. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
1.4 az nagyon sok sajnos... Az már erősen ittas. Készüljetek, ez kb 2 év eltiltás, 200-250.000 pénzbüntetés, és utánképzés ami még olyan 250.000 forint. Most estem túl ezeken sajnos, igaz én csak 0.4-et fújtam, nem 1.4-et. De még ez is 10 hónapot ért, plusz utánképzés és még viszonylag olcsón megúsztam.
ápr. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

1.4 az bőven "ittasság" kategória, enyhéről 1.2 ezrelékig beszélhetünk.

Ha egyéb tényezők nem állnak fent, akkor az előállítást követő 8 órán belül meghallgatják, de ha nem elég akkor meghosszabbítható 4 órával.


Az eltiltás időtartama bőven el fogja hagyni a 3 hónapot, így továbbképzésen is részt kell vennie. Ha első alkalom akkor mondhatni a legenyhébb fokozatról indul a történet. Ha együttműködött akkor röviden ennyi.

Mindenki követ el hibákat, aki mást mondd az hazudik.

Lehet kérni a kategória eltiltást (HÁTHA), akkor segédmotorral még mehet.. De a kocsi az ugrott biztos.

ápr. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
28# az enyhe az a 0.5-ig van. 1.4 az már erősen ittas. Sajnos ez több mint 2 év eltiltás lesz, de minimum másfél év persze ez bíró függő is. Ezen a szinten már érdemes ügyvédet fogadni aki talán valamelyest tudja rövidíteni a dolgot
ápr. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!