Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy néz ki egy átlagos...

Hogy néz ki egy átlagos ügyvéd napja?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekelne a szakma, tudom, hogy nem úgy működik, hogy elvégzed a jogot, és bumm ügyvéd vagy, ezt mindet tudom, csak érdeklődni szeretnék, hogy lényegében...hogy néz ki egy átlagos ügyvéd napja, és jelenleg egy kezdő ügyvéd Magyarországon mennyire tud megélni?

ápr. 10. 00:16
 1/2 anonim ***** válasza:
81%

Attól függ....



Ha volt ügyvéd a családban ákitől átvetted a praxist, akkor lehet "jó"...


Ha nem ez a helyzet - és a legtöbb ilyen - akkor minden nap harcot vívsz az ügyfélszerzésért.


Minden sz@r melót el kell vállalni, sokszor csak sikeríjért, hogy megismerjenek.

Évek, mire megismernek, utánna már "szabadabb" a mozgástered, de akkor is az van, hogy állandóan dolgozol.... déleleőtt tárgyalások, kihallgtaások, délutántól késő estig meg ügyfelezel....


Felejtsd el a szabadságot, meg a hétvégét....ügyvédként nincs ilyen, főleg, ha büntetőzöl.

(már ügyvédjelöltként se nem mentem haza este 11 óra előtt....)


Ha nem vállalsz perképviseletet, akkor viszont ki sem látszol a szerződésekből. Minden ügyfélnek minden azonnal kell.... és nagy ívben lesz@rják, hogy nemcsak ők vannak a világon számodra.

Ha nem nyalod a kib...ott seggüket, akkor viszik a pénzükez máshová, ahol erre hajlandóak az ügyvédek.


(még a pályám elején, jelölt koromban mondta egyszer nekem a főnököm, hogy "az ügyvéd gyakorlatilag egy magasan képzett qurva, mert ugyanúgy strichel a pénzért, csak éppen mi jogi szolgáltatást nyújtunk.")


Akkor vállad be, ha ez belefér...


De van jó oldala is:

Ha értesz ahhoz, amit csinálsz, senki nem tud átverni, ellenben minden nagypofájú seggfejet 5 perc alatt le tudsz alázni a tudásoddal.

Ha kijössz egy sikeres tárgyalásról vagy teljesedésbe ment egy nehezebb ügylet, akkor az tud jó érzés lenni.


Ha kirendelt védőként megoldod, hogy a szerencsétlen ügyfeled, aki csak rosszkor volt rossz helyen ne kerüljön börtönbe, na annak a hálája mindent felülír.

ápr. 10. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Mad Max2 ***** válasza:
71%

Magyarországon rengeteg ember akar "ügyvéd" lenni.

Rengeteg ember végzi el a jogi egyetemet, aztán sose lesz belőle "ügyvéd"


A legtöbb jogi szakon végzett ember egy irodai ügyintéző lesz.

Kevés ember az akinek igazi müködő "ügyvédi praxisa lesz, azoknak akik vagy tehetségesek, vagy van valamilyen családi hátterük.

ápr. 10. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!