Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mennyit keres egy átlagos...

Mennyit keres egy átlagos Budapesti ügyvéd?

Figyelt kérdés
Ha polgári peres és egy átlagos ügyvédi irodánál van, vagy ha övé az ügyvédi iroda.
2016. júl. 31. 21:03
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Kérdezd meg a NAV-tól, akik az adóbevallások alapján pontos átlagértéket tudnak mondani.
2016. júl. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%

300 nettó plusz, ha meg irodája van, akkor a határ a csillagos ég.

Itt nem a pénz a kérdés, hanem, hogy mennyit dolgozol.

Tudod 5 év után szar, hogy 33 éves vagy és az elmúlt 5 évben más nem történt, csak az, hogy reggeltől-estig bent voltál.

Persze majd megmagyarázod magadnak, hogy milyen jó, hogy eltudtál menni nyáron 2 hétre Korzikára meg nyugodtan tudsz rendelni a helyi étteremből :)

2016. júl. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Számoljuk ki: amikor nekem perem volt, az elindításért ( tehát hogy bíróságra ment az ügy ) 150 ezret kért el az ügyvéd, majd minden további tárgyalás 70 ezer forint, illetve 20%-ot kapott a kárpótlásból ( a vétkes fizetett nekem pénzt, na ennek a 20%-a lett az ügyvédé ). Ez a 20% ügyvédenként eltér, egyik ismerősömnek 15%-ot kértek el, de egy másik helyen ahol megkérdeztem ( mondjuk az tapasztaltabb ügyvéd volt ) 30%-ot kértek volna.

Na mármost 150 ezer, meg legyen jó ügyvéd, 7 tárgyalás alatt lezavarja, tárgyalásonként 70 ezer, tehát összesen 490, meg még a kárpótlás 20%-a, legyen a kárpótlás 1,5 millió, tehát 300 ezer forint. Ez összesen 950 ezer forint egy embertől, de ez neki bruttó, ő ezután adózik. Ha csak 3 embert visz végig egy hónapban, majd' 3 millió forint bruttó. Persze neki is vannak költségei, pontosan nem tudom mik és elég borsosan számlálnak, de szerintem 1-1,5 millió simán üti a markát. Legalábbis egy saját ügyvédi iroda esetében. Egyébként a tanácsokért, szerződés kötésekért is szépen kérik a tíz-száz ezreket. Én nem kértem tőle semmit szerencsére.


Államilag alkalmazott ügyvédek 500-800 ezer között keresnek ( bruttó ), de nekik nem kell aggódni, hogy kérnek-e tőlük tanácsot, felfogadják-e őket, lesz-e bevételük.


Ja igen, akit én írtam ügyvéd nem budapesti, hanem egy kisvárosi ügyvéd. De szerintem Pesten sem dolgoznak olcsóbban.

2016. aug. 1. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az "átlagos" ebben a szakmában eleve értelmezhetetlen.

Nem mindegy, hogy csak egy pár példát említsek:


- mekkora irodát kell fenntartani

- vannak-e alkalmazottak (titkárnők, jelöltek, gyakornokok, egyéb adminisztrációs személyzet, takarítók, stb.)

- mennyi és milyen jellegű ügye van

- milyen adózási módot választott

- milyen előfizetései vannak (jogtár, e-cégeljárás, e-szigno, milyen szintű biztosítás, stb.)



Én pl. másfél éve kezdtem egyéni ügyvédként. Mindenből a minimálisat választottam (kezdőként az ember nem engedhet meg magának mást), az irodám a saját házunkban van, KATA adózást választottam, és polgári ügyekkel foglalkozom, egyetlen alkalmazottam sincs.


Havonta ami nekem megmarad, az olyan 150-200 ezer között van. Nem nagyon jó egy ügyvédnek, viszont én még nagyon kezdőnek számítok. Azt szokták mondani, 2-2,5 évig jó, ha nullszaldósra kihozza az ember, amíg nem indulnak be rendesen a dolgok. Ehhez képest én jobban állok, hála pl. annak, hogy a családom tudott segíteni a házban egy irodának használható szobával.


Egy Magyar Györgyhöz képest persze pikli vagyok.

2016. aug. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 ConnectCare ***** válasza:
96%

"Kérdezd meg a NAV-tól, akik az adóbevallások alapján pontos átlagértéket tudnak mondani."


Ezen, bocsi érte, de jót röhögtem :). Ha van hely az univerzumban, ahol köze nincs a NAV felé bejelentett dolgoknak a valósághoz, az egy ügyvédi iroda.


Egyébként az éhenhalás és a milliók között bárhol lehet a bevétele egy ügyvédnek (engedtessék meg: nem úgy, mint egy ügyvédjelöltnek, aki örül, ha keres annyit, mint a volt osztálytársai, akik a Mekiben melóznak és ezért minden ügyvédnek illene kicsit szégyellnie magát (dohogás vége)), ez attól függ, hogy mennyi és milyen ügye van.


Hogy megéri-e, tekintve, hogy a nagy pénzekért tényleg az életed kell kb. beáldozni, az más kérdés.

2016. aug. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
29%
Igen. De ha többet akarsz menny politikusnak
2020. dec. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!