Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hagyatéki leltárba érmegyűjtem...

Hagyatéki leltárba érmegyűjteményt bele kell venni?

Figyelt kérdés
Egyedüli örökösként örököltem, és ez az egyetlen, amit nem tudom, beletartozik-e a leltározandó tárgyak sorába. Numizmatikai Társulat által kibocsátott érmékről van szó, elég sok van belőle.

ápr. 10. 13:15
 1/7 A boldogság nem létezik ***** válasza:
75%

A legtöbb dolgot el lehet sunnyogni, ha egyedüli örökös vagy.


Egyedül olyan dolgokat nem, amiről "más is tud", vagy túl nagy az elsunnyogáshoz (ingatlan, kocsi, bútorzat).


Én voltam olyan ősöm házában, akinek a házában több pénz volt, mint bárhol ahol rálátott volna bárki is... Meg 1-2 jobb cucc.


"Finders keepers!" :P

ápr. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az amatőr gyűjtemények nem annyira értékesek hogy örökségnél foglalkozni kelljen vele. Igazából csak azoknak az érméknek van komoly értéke amit aranyból vertek vagy nagyon régiek, de az ilyeneket nyílván még egy lakikus is felismeri, meg amúgy sem együtt lennének tárolva a tömegvackokkal, ha lennének.
ápr. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
kell örökösödési illetéket fizetned? ha nem, akkor kb. mindegy, ha igen, akkor inkább vedd bele, mert ha kiderül és értékes, akkor nagy bajod lehet belőle. állambácsi azt nem szereti, ha tőle lopnak...
ápr. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Közvetlen egyenes ági örökös vagyok, elvileg nem kell illetéket fizetni.
ápr. 10. 14:59
 5/7 DK-s ***** válasza:
100%

Rakd fel a face-en, valamelyik numizmatikai csoportba.


Azonnal kiderül hogy van -e értéke?

ápr. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem kell utána semmit fizetni, beleraknám a hagyatékiba, főleg ha értékes. Ha megtartod, vagy eladod, akkor legalább tudod igazolni az eredetét ha esetleg megkérdezik honnan van.
ápr. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Valami különlegességnek az eladásához talán bizonyítani kellene az eredetet. De olyan tucatáru, amit a Numizmatikai Társaság adott ki, az nem lehet annyira egyedi és különleges, meg főleg értékes.

Ettől függetlenül, problémát nem okoz, ha beleveszed a leltárba.

ápr. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!