Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kérheti a gyámhivatal a...

Kérheti a gyámhivatal a bíróságot hogy törvények alapján szólítsák fel a hivatalt új eljárás lefolytatására? Vagy azt hogy haszonélvezeti joggal terheljek az ingatlant( és a vevőt töröljék ? Valaki felhasználta már ezt?

Figyelt kérdés
Azt gondolom lojális a gyam, mármint tényleg jót akar őszintén de mikor felhívtam azzal hogy épp kilakoltattak, azt mondta hogy keressek ügyvédet ő nem ért hozza.. pedig törvényben jogom lett volna megvenni ha árverés előtt mondjuk valahogy megtudtam volna.. mondjuk a vevőtől :(((Ahol lakom árverésen megvettek az ingatlant, mivel nem ide vagyok bejelentve és a vevő sem jott ide utolag mondhatom hogy ennyi pénzért gyámhivatalnal jogosult vagyok x összegben (pont annyi ami az értéke megállapítva) fordíthatom ingatlan közmű vagy vétel hozza építés ilyen apróbb szabályos tételekkel például tehermentesítené és a nevemre kerülne egy lakás. A teher nem sok, így ez idáig soha nem gondoltam volna hogy ennyi pénzért valaha össze jönne. (Pedig akartuk a tesommal)
ápr. 11. 17:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Le tudnád írni ÉRTELMESEN, mit akarsz?


Milyen gyámról van szó, milyen haszonélvezetröl?


Ha meg elárvezezték az ingatlant, akkor semmiféle elövételi jogod sem lehet, föleg, hogy nem is voltál bejelentve oda.

ápr. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Élet kezdési támogatásban részesülők tesommal, már volt pár amit szerettünk volna megvenni de közös megegyezéssel mégsem történt meg. Most van a párom ahova nem vagyunk bejelentve azért mert korona alatt elloptak az iratait és korona vírus után tudta meg h más vette meg a telket. Én felhívtam a gyámhivatalt hogy nem e vehetem meg azért mert ez épp annyiba kerülne mint az élet kezdési támogatásom. Erre mondta hogy ügyvédet keressek. Kerestem de az ugyved totál másfele ment el a papírok között, végrehajtás fele de én nem ezzel kerestem meg hanem hogy ellenjegyezze. Árverési vevő fix hogy nem áll el attól a szerzéstől hiszen érthető viszont én hatályon kívül akarom helyzetetni a gyámhivatal segítségével és új eljárásra kötelezni
ápr. 11. 18:51
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyszer valaki MEGVETTE, méghozzá nem törvényellenesen - ugyanis az, hogy a barátnöd elvesztette a papírjait és ezért nem ö vette meg, nem számít az eladás szempontjából, ez neki szerencsétlen véletlen - nem ok az adásvétel érvénytelenítésére.
ápr. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem érted

A barátnőm vehette volna meg ha tudta volna hogy van rajelentkezo

ápr. 12. 14:18
 5/5 anonim ***** válasza:

Kérdező egy idióta Vagy.


Azt akarod, hogy a bíróság kötelezze a gyámhivatalt arra, hogy a gyámhivatal törölje egy új eljárásban - az egyébként szabályosan tulajdonjogot szerzett - vevő tulajdonjogát és őt (vagy a tesóját) jegyezze be, mert megvennéd az életkezdési támogatásból?


Alapdolgokat sem tudsz (ezzel mondjuk vannak így egy páran..)


De leginkább értelmesen elmondani a gondodat nem tudod.


Az ügyvéd azért foglakozott a végrehajtási iratokkal, mert vizsgálta, hogy be tudnál -e lépni esetleg az eljárásban árverési veőként még utólag.


Az, hogy eddig nem tudtál senkivel megállapodni, annak ezer és egy oka lehet.


Keress egy ingatlanközvetítőt, aki felhajt neked egy megfelelő ingatlant. Az adásvételben is segítenek.


Az életkezdési támogatás bármire elkölthető. Más kérdés, hogy elég lesz - e egy ingatlanra...

ápr. 15. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!