Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van lehetőségem a gyámhivatalb...

Van lehetőségem a gyámhivatalban tartani a láthatásokat?

Figyelt kérdés
Exemmel megromlott a kapcsolatunk nagyon. Nem akarok vele egy légtérbe kerülni a saját portámon vagy játszótéren ilyesmi helyen.. Olvastam hogy van erre valami ilyen lehetőség. Ez bárkinek jár? Vagy hogyan is megy ez? Ha ott nem jelenik meg mi van? Csak mert “érdekli” a gyerek, tehát velem akar csak kicseszni azért akar a nyakunkon csüngeni néha.
2023. máj. 23. 21:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
97%
Ez csak akkor megoldható, ha a különélő szülőnek felügyelt láthatást ítéltek meg.
2023. máj. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
96%

A gyámhivatalban nem tartanak láthatást. Te a felügyelt kapcsolattartásra gondolsz, és az sem a gyámhivatalban van, hanem bizonyos intézmények (általában gyermekjólégi szolgálatok) biztosítanak rá helyet.


Pár éve valóban a gyámhivatal is elrendelhette, de ma már a bíróság az illetékes minden ilyen ügyben. Ott tudod kérni a kapcsolattartás ilyen formájú szabályozását.

2023. máj. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

#2 igen arra gondoltam 😄 csak nem tudtam pontosan hogy mondják ezt.

Van erre lehetőségem akkor? Még most került perre az egész ügy, ezt a kérvényt már ott egyből beadhatom mikor kijelölik hogy mennyit láthatja a kicsit?

2023. máj. 23. 22:02
 4/21 A kérdező kommentje:
Nem lenne jó nálunk, utálja az egész család meg mindenki teljesen érthető okokból. Ez lenne nekünk a legjobb
2023. máj. 23. 22:03
 5/21 anonim ***** válasza:
92%
Más előre emgbeszélt helyszín?
2023. máj. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Az is jobb mint nálunk, de ennek örülnék legjobban. Csak sajnos szerintem hamar agresszioig fajulna a talalozas. Durva dolgok voltak koztunk, jo lenne valaki kulso szem a tarsasagunkba mert ez igy kb lehetetlen hogy jol alakuljon
2023. máj. 23. 22:18
 7/21 anonim ***** válasza:
88%
Helyi gyámhatóságnál érdeklődj, szerintem megoldható.
2023. máj. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
89%
Alapvetően a kulonelo szülőnek joga van elvinni a gyereket magával a lathatasi idő alatt oda, ahova akarja. Egyáltalán nem szükséges nálad lennie, sőt, még lehet beszélni az átadást is máshol, mint az otthonod.
2023. máj. 24. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
83%

Felügyelt láthatásnak hívják jogilag csak bírósági végzéssel van rá lehetőség, de nálunk pl a Családsegítő is gyakran segít ilyen konfliktusos helyzetek enyhítésében.


És az nem derült ki mekkora a gyerek, de ha elmúlt 3, akkor apukának joga van elvinni láthatás alatt, nem kell nálatok lenni-de nálunk ez az átadás is történhet a családsegítőben is.

2023. máj. 24. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 NTBS ***** válasza:
17%
Van, de inkább vigye el a gyereket tőled és aztán vigye haza.
2023. máj. 24. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!