Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet kezdeni olyan drága...

Mit lehet kezdeni olyan drága gyógyszerrel, amelyből 1-2 darab lett felhasználva, el lehet adni olyan betegnek, aki azt rendszeresen szedi?

Figyelt kérdés

Cukorbetegként kaptam az éppen hiánycikknek számító injekcióm helyett ideiglenesen egy havi adag gyógyszert, amely támogatással is 11 000 forint volt. (nélküle 35 000) De időközben ismét elérhető az injekció és azt kell alkalmaznom továbbra is.

Most buktam 11 000 forintot. Vissza nem veszik, mert ki lett bontva. Le lehet adni a patikában, de nem kapom vissza az árát.

Valóban törvénytelen ebben az esetben is eladni? (kicsivel olcsóbban persze)



ápr. 15. 18:02
 1/3 anonim ***** válasza:
92%

Törvénytelen.


De nem értem, miért nem használhatod az egészet fel, ha eddig jó volt.

ápr. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
75%
Persze, törvénytelen. Ettől függetlenül ha pl. ilyen témájú facebook csoportban kiírod és megpróbálod eladni, akkor nem valószínű hogy bármi bajod lesz belőle.
ápr. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#1

Nem tudom felhasználni, mert nekem nem felelt meg, illetve ismét elérhető az injekció, amit egy éve használok (előtte két évig szúrtam egy hasonlót, amíg az nem vált hiánycikké). Az valóban jó, szépen szinten tartja a cukromat inzulin nélkül. A tablettának ugyanaz a hatása (nagyjából), mint az injekciónak, így ha vált a beteg, akkor fokozatosan kell(ene) átállni egyikről a másikra. Az átálláskór felléphetnek kisebb mellékhatások, nálam is ez történt. Három szem (napi egy tabletta) után fokozatosan igen pocsékul lettem. (napokig hánytam) Vagyis azt nem lehet, hogy hol tablettát szedek, hol injekciót szúrok. Ezt a sok átállást nem tolerálná a szervezetem.

Aki viszont kizárólag ezt a tablettát szedi, annak megfelelő kezelést nyújthat.


Lényegében már beletörődtem, hogy buktam 11 000 forintot. Több is veszett Mohácsnál. Mivel még eláll egy ideig, így megtartom, hátha ismét szükség lesz rá, ha nagyon hiánycikké válik ismét az injekció.


Aki nem hallotta a sajtóból, ezeket az injekciókat sok fogyókúrázó íratja fel magának világszerte, még akkor is, ha nem cikorbetegek, ezért válnak hiánycikké a diabétesszel küszködők számára. :-(

ápr. 16. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!