Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Én 1974 évben az MHSZ-nél...

Én 1974 évben az MHSZ-nél hivatásos jogosítványt szereztem, 1982. évben megszereztem a nehéz pótkocsira valamint az autóbuszra is a kategóriákat. ezt követően 36 évig dolgoztam autóbusz vezetői állásban. Kell e Páv II vizsgát tennem?

Figyelt kérdés
Sajnos sem oktatók sem a foglalkoztatás és egészségügyi szakorvos erre nem tud választ adni. Illetve szerintük aki már dolgozott autóbusz vezetői állásban, azoknak nem kell PÁV II. pálya alkalmassági vizsgát tenniük. De ez csak szerintük. Ugyan is erre vonatkozóan nem ismertek szabályi előírások, vagy rendeletek sem. Ki mit tud erről?
ápr. 17. 18:31
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem se kell újra PÁV, ha egyszer már meg volt.
ápr. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%

444/2017. (XII. 27.) Korm. rendelet

a közúti járművezetők pályaalkalmassági vizsgálatáról


(2) A pályaalkalmassági minősítés alábbiakban felsorolt okiratok valamelyikével is igazolható:


a) I. pályaalkalmassági kategóriának felel meg


aa) az 1970. január 1-je előtti „C” kategóriás vezetői engedély,


ab) * az 1969. július 1-je és 1978. március 31-e közötti dátummal kiadott gépjárműkezelői bizonyítvány,


b) *


c) III. pályaalkalmassági kategóriának felel meg az 1978. április 1-je után kiadott gépjárműkezelői bizonyítvány.


A hatályos jogszabály alapján kell.

Egyébként nem tudom mit kell ezen tökölni. 2es páv nem egy nagy dolog.

ápr. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%
PÁV II nélkül nem vezethetsz autóbuszt. Ha van PÁV II-d akkor dolhozhatsz, ha nincs akkor nem is alkalmazhattak volna.
ápr. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A páv nem egy olyan bizonyítvány ami örök élet +1 nap. Még határozatlan időre kiadottat is érvényteleníteni lehet.

Ha pedig egyáltalán nem is volt akkor meg pláne kell.

Korábban benne volt a jogszabályban hogy 2es pávnak ismerik el a 1978.04.01 és 1988.12.31 között letett D kategóriát. De ez már kikerült belőle. Szóval hiába van D kategóriád az nem érvényes pávnak.

ápr. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi köze ehhez a foglalkozás-egészségügyi szakorvosnak? A KAV-ot kellett volna megkérdezned, nem a dokit vagy az oktatót.
ápr. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!