Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Házasság után erről a pénzszer...

Házasság után erről a pénzszerzési lehetőségről le kell mondanom ha a feleségemnek adóssága van?

Figyelt kérdés
Házasság előttről van neki tartozása. Nyárra tervezzük az esküvőt. Azzal tisztában vagyok hogy házasság előtti tartozás nem minősûl közösnek. De a házasság után szerzett vagyon, bevétel már közösnek minősûl. A kérdésem az hogy en autószerelőként olcsón meg szoktam venni javításra szoruló autókat, és rendbehozás után drágábban eladom. Ezekre az autókra ráteheti a kezét a behajtócég hogy utána eladhatatlan legyen? Akkor is ha az én nevemen van? Házasság után nem vehetek autót? És még az érdekelne hogy én ugye a bankszámlámra kapom a jövedelmem. A számlámra is tehetnek blokkolást? Mert ugye a pénzt minden hónapban kapom. Ez mennyire számít házasság majd után szerzett vagyonnak?
ápr. 20. 07:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Minden vagyon, jövedelem, ami a házasságkötés után keletkezik, közös.


Azt kell megtudni jogásztól, hogy mi van, ha házassági szerződést köttök.


Ha rendesen fizeti a tartozást, ilyen gond nincs.

ápr. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok.

Mivel a te érdeked is, a közös jövedelemből fizethetitek a hitelét, erről is köthettem szerződést.


Mi a hitel célja? Lakás? Mert ha nem fizetitek, akkor viszik.


Viszont ha közösen fizetitek, szerződést lehet kötni, hogy X hányada a nevedre kerüljön.


Ha a bizniszedet nem teszed számlára, akkor nemigen tudhatnak róla.

ápr. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

1-es vagyok

Egyszóval: ügyvéd, házassági szerződés.

ápr. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ami nincs lepapírozva-vagyonjogi szerződéssel külön biztosítva, hogy külön vagyon azt viszik ha gond van. Ne hidd hogy a végrehajtót fogja érdekelni, hogy egy le nem papírozatlan dolog a két félnél mikor keletkezett. Verheted az asztalt majd baj esetén miatta, csak a végrehajtót nem fogja érdekelni és viszi.

Külön a vagyonjogi szerződésben-még házasság előtt-le kell rögzíteni, hogy az ebből a tevékenységből(gk felújítás, és minden hozzákapcsolódó tevékenységből származó jövedelem, bevétel) a te mindenkori különvagyonodat képezi házasság alatt is. Ha ezt belevesz a szerződésben-ezt a mondatot a közjegyző, akkor bármi történik a jövendőbeli nejednél a végrehajtó nem tud rátenyerelni-még ebben az országban sem. A lány adósságára ugyan ilyen külön kitételt tegyetek a szerződésben-hogy minden a tartozáshoz kapcsolódó követelés külön dolog a házasságotok alatt.


Igy ez nem számít közös vagyonnak-házasság alatt sem. Addig ne köss házasságot, amig a lány ezt alá nem írja neked.

ápr. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
4+ Ha most papír nélkül beleugrasz a házasságba, szó szerint mindent vihet és visz is a végrehajtó ha baj van.
ápr. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
4+Még annyi: csak közjegyzővel tegyétek a szerződést. Ne ügyvéd.
ápr. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
*hozzákapcsolódó tevékenységből származó jövedelem, bevétel, kiadás, követelés, tartozás-ha keletkezik, vagy létre jön.
ápr. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7+ Házasság alatt ezt már nem tudod meglépni, akár mit is mond az ügyvéd, meg csináltok szerződést rá ügyvéddel-mert simán támadható, és támadni is fogja a végrehajtó, csak ezt "elfelejti" közölni veletek az ügyvéd, mert neki csak a szerződés elkészítése és az érte járó honorárium lebeg a szeme előtt.Simán támadható.
ápr. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Magánemberként csinálod akkor igen. Viszont cégbe az más. Vannak ismerőseim, akik csinálnak törvénytelen dolgot és párjuk nevén lévő cégbe van a pénz. Ahhoz még egyszer sem nyúltak, ha nem tudták fizetni a kiszabott büntetést. Az egy bejegyzett cég vagyona és nem a házaspáré.
ápr. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Házassági vagyonszerződés.

Ügyvéddel megírathatod, aztán viheted a közjegyzőhöz.

ápr. 21. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!