Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Képanyag feltöltése közösségi...

Képanyag feltöltése közösségi oldalra lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kampányolás időszaka megkezdődött. Egy polgármester asszony össze feküdt valakivel, aki hozzám közel állt. Birtokomba került egy olyan üzenet váltás, ahol engem sérteget, minősít a Polgármester asszony. Kampányolás időszakában ki tehetem ezeket a beszélgetéseket, ahol engem ócsárol? Lehet kép anyagot, feltenni közösségi oldalra, amin látszik a profilképe?


Válaszokat köszönöm!



#közösségi oldal #Polgámester #Képamyag #Kampányidőszak
ápr. 22. 16:45
 1/4 anonim válasza:
100%
Szerintem az, hogy kampányidőszak van, nem befolyásolja a személyiségi jogait. Inkább feljelentést tegyél, bár kissé hihetetlen számomra a sztori.
ápr. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Számomra is hihetetlen volt, de sajnos megtörtént dolgok. Mindenesetre köszönöm a válaszod, felkeresek egy ügyvédet a napokban és megkérdezem ezeket a dolgokat. Szép napot kívánok!
ápr. 22. 17:16
 3/4 anonim ***** válasza:

Privát beszélgetéseket az érintett fél beleegyezése nélkül nem tölthetsz fel sehova, akár kampányidőszak van, akár nincs.

Azt, hogy ő privát üzenetekben ócsárol, elmondhatod, és ha később bizonyítanod kell az állításaidat, fel tudod használni a képeket.

ápr. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Btk.

Levéltitok megsértése

224. § (1) Aki

a) másnak közlést tartalmazó zárt küldeményét megsemmisíti, a tartalmának megismerése végett felbontja, megszerzi, vagy ilyen célból illetéktelen személynek átadja, illetve

b) * elektronikus hírközlő hálózat – ideértve az információs rendszert is – útján másnak továbbított közleményt kifürkész, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt elzárással büntetendő.

(2) A büntetés egy évig terjedő szabadságvesztés, ha az (1) bekezdésben meghatározott bűncselekményt foglalkozás vagy közmegbízatás felhasználásával követik el.

(3) A büntetés

a) két évig terjedő szabadságvesztés, ha az (1) bekezdésben meghatározott bűncselekmény,

b) bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha a (2) bekezdésben meghatározott bűncselekmény

jelentős érdeksérelmet okoz.

ápr. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!