Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha befogadok szívességből egy...

Ha befogadok szívességből egy anyukát a gyerekével a házamba?

Figyelt kérdés
Tehát, ha ide költözne, de csak egy megbeszélt időre(1 hónap) úgy, hogy nincs bejelentve, és esetleg utána nem akar elmenni, akkor kirakhatom?

ápr. 24. 13:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
11%
Akár össze is jöhetsz vele, és akkor nem kell kiraknod:)
ápr. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%

Vendéged még sosem volt? Egy vagy két éjszakára? Mit tettél volna ha nem akar elmenni? Kiteszed, nem?

Ha befogadsz valakit akkor az a vendéged. Nem kell bejelentened, a te házad.

Ha biztosra akarsz menni akkor belépés előtt aláíratsz vele egy papírt, hogy kizárólag 1 hónapig lakhat nálad és X napon szépen költözik máshová. Vállalja, hogy ezen 1 hónap alatt keres magának más szállást és te kiteheted a dolgait, kicseréltetheted a zárat ha letelt az 1 hónap.

ápr. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
15%

Onnantól kezdve, hogy "befogadod", életvitelszerűen ott lakik már nem rakhatod csak úgy jogszerűen ki. Birtokvédelmet kell kérned a jegyzőtől, s jó hosszú (több hónapos) jogi hercehurca után tudsz majd csak hatósági segítséget kérni a lakáshasználó kilakoltatásához.

A vendég teljesen más eset! Az nem lakik ott életvitelszerűen!

Ettől még önhatalmúlag összecsomagolhatod a cuccát és kirakhatod az ajtó elé, lecserélve a zárat. A lakásba már nem tud visszamenni hatósági segítséggel sem. Az más kérdés, hogy feljelenthet.

Amúgy az 1 hónap után megoldottá válik a lakhatása? Nem? Akkor szerinted ki akar majd költözni az ingyenes "tutiból"?

ápr. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
3 Ez most komoly? Feljelentheti azért mert befogadta (nem örökre)? 😮😮😮
ápr. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%

#4

Simán. Nem rakhatsz ki az utcára senkit, mint macskát xarni, még akkor se ha nem fizeti a rezsit, lakbért. Mielőtt a sok jogász nekem esne, végigjártam már ezt a történetet, a rendőr kíséretében jött vissza az illető, vissza kellett engednem, különben előállítanak és rabosítanak. Végül úgy tudtam csak megszabadulni tőle, hogy ellehetetlenítettem az ott lakását, kiköttettem a villanyt, mivel már fél éve nem fizette, a tetőt meg kellett bontanom a feje felett, hogy beázzon, cserébe még a vezetékeket is kiszedte a falból mielőtt lelépett.

ápr. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%

#5 a villannyal óvatosan kell ám bánni. A nem fizető, nagy hátralékot felhalmozó bérlővel szemben gondoltuk alkalmazni. Kijött az értesítő, hogy kikapcsolják (remek, legalább nem termeli tovább a hátralékot és elhúz végre), de amikor közöltük hogy nem mi lakunk ott, hanem bérlő akkor már távozott is az Elmű, hogy hohó, ha albérlő van a lakásban akkor biz' ők ki nem kötik.

A jogszabályok a bent lakót védik, nem a tulajdonost! S még csodálkoznak rajta, hogy miért szelektálnak annyira a bérbeadók, vagy miért akarnak mindenáron közjegyzői okiratot.

ápr. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%
#4 nem azért jelent fel, mert befogadtad, hanem mert jogellenesen raktad ki. Ha nincs közvetlenül végrehajtható, közjegyzői okiratba foglalt szerződés akkor még a jogcím nélküli lakáshasználót is 30 nap kipakolni az ingatlanból! Itt ráadásul volt jogcíme - szívességi lakáshasználó - csak éppen lejárt annak a "futamideje", ami még tovább növeli a macerát + a kiskorú gyermek védelme még rátesz további nyűgöt.
ápr. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%
Ezért félnek a bérbeadástól sokan úgy mint ördög a szenteltvíztől. Nem hiányzik a plusz macera, tutira nem!
ápr. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"vissza kellett engednem, különben előállítanak és rabosítanak"


Valamilyen alapon csak igazolnia kellett a rendőr felé, hogy ő valójában életvitelszerűen ott tartózkodik és jogosan akar belépni más ingatlanába. Hiszen ilyen alapon a szomszédra is ráhívhatom a rendőrt, hogy én amúgy ott lakom, csak nem engednek be.

ápr. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

#9

Nem kellet semmivel se igazolnia, mivel a yardok ismerték már a történetet, volt már fél-tetlegesség rendőri ejnyebejnyével, a csávónak voltak más ügyes-bajos dolgai a rendőrséggel, volt már korábban jegyzői felszólítás is úgyhogy tudták hogy ott lakik. Hétvégi pofás kis ház, iható fúrt kút hidroforral, kandallós fűtés 50 e + rezsi (villany) volt a tarifa, egy évig nem volt különösebb gond, hogy majd a következő hónapban fizeti bérleti díjat, aztán majd ha lesz pénze, aztán jött a felszólítás, hogy elmaradás van a villannyal. A rendőr tanácsolta hogy egyedüli módja macera nélkül gyorsan kirúgni, ha önszántából elcuccol, azt meg úgy tudom a legegyszerűbben elérni, hogy kényelmetlenné teszem az ottlétet. Kapóra jött hogy fel akartam újítani a tetőt, igaz csak nyáron akartam, nem télen, amikor a fazon elment pár napra, mire visszajött, nem volt villany, meg tető a feje felett.

ápr. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!