Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kegyeletsértést követetnek el...

Kegyeletsértést követetnek el a rendőrségnél?

Figyelt kérdés

Sok olyan esetben indult büntetőeljárás, ahol emberek haltak meg.


Pl.2023.szept.10 Börgönd Repülőnap


2024.márc.23 Esztergom rallibaleset, és sok milyen más...



Az egyik ismerősöm pert nyert ellenük, mondván büntetőügyben vizsgálni két vagy adott számú ártatlan ember halálát kimeríti a méltóság-és kegyeletsértést.



ápr. 28. 08:33
 1/5 A kérdező kommentje:
Már hivatalos határozata is van róla
ápr. 28. 08:34
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem kamu kérdés, mert jogilag a rendőrség köteles vizsgálatot indítani, nincs olyan, hogy nem indít.
ápr. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Pintér László ***** válasza:
100%

Nem értem. Miért lenne kegyeletsértő?

Mitől számít valami büntetőügynek?

Ha Én elesek motorral és meghalok, azt kegyeleti okból nem vizsgálhatja ki a rendőrség, mert meghaltam? És ha részeg voltam, vagy egyéb drog hatása alatt álltam?

ápr. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Büntetni nem lehet elhunytat, a bíróság sem ülhet össze, de vizsgálni lehet és kell is mi történt. Mi ellen nyert pert az ismerősöd, hogy a rendőrök dolgoznak?

Ha pl ott állt egy szervező aki engedte át a kordonon a többieket de őt is elütötték, akkor a rendőrségnek ugyanúgy ki kell vizsgálnia miért haltak meg akik ott voltak. Repülőnapon ugyanez. Pilóta hiba, rossz helyen álló emberek, akármi tud történni.

ápr. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"Az egyik ismerősöm pert nyert ellenük, mondván büntetőügyben vizsgálni két vagy adott számú ártatlan ember halálát kimeríti a méltóság-és kegyeletsértést."


Mi vaaaan?


Az komolyan az a bajod, hogy a rendőrség vizsgál egy - feltehetően jogellenes - halálesetet?


Tényleg ennyire hülye vagy, kérdező!


EZ A DOLGUK, bazd+!


Amíg nincs alap a bűncselekményre, addig közigazgatási eljárásban KELL vizsgálni a halálesetet.


Ha felmerül a bűncselekmény gyanúja, akkor meg büntetőeljárás (legalitás elve) keretében.


Hogy lenne már kegyeletsértés az amikor rendőrség - a munkáját végezve - kivizsgál egy halálesetet!!!!


Ennyi ésszel hogy lehetsz te szabadlábon?

ápr. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!