Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Gyanúsítottként hallgattak ki...

Gyanúsítottként hallgattak ki közokirat hamisitasaban, mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Tavaly decemberben egy Győri férfi feljelentett engem, Pécsi lakost, miszerint en bűnsegédként részt vettem/elkövettem egy közokirat hamisítást. Semmi fele levelet nem kaptam a hatóságtól idáig, ugyan is Angliában elek tavaly év eleje óta. Abszolút nem ertem, hogy miként kaptam ezt a megtisztelő posztot, de a tegnap este folyamán egy közúti ellenőrzés során kivettek es közöltek velem hogy köröznek. Azt tudni kell, hogy 8-9 hónapja nem voltam itthon, másfél hétre jöttem haza es egyszer elhagytam az irataim, ami a nyomozók szerint jelentheti azt higy vissza éltek az adataimmal, ugyan is az illető tudta a címem, nevem es a bankszámlám. Mire számíthatok ilyen esetben, eleve egy éve elvileg megy az ugy, en itthon sem voltam hetvegen számíthatok a reptéren rendőri intézkedésre? Bár a hölgy telefonált es jelezte hogy vegyenek le a körözött személyek listájáról. Köszi az építő jellegű válaszokat.

2015. aug. 8. 16:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Azért adtak ki ellened körözést, mert a jelenlétedre szükség lenne az eljárásban és sehol nem értek el, semmit nem tudtak neked kézbesíteni.

Amennyiben visszaéltek az adataiddal, úgy azt rögtön tisztázhatod is ott.

De addig, amíg nem tudnak neked semmit lekézbesíteni, addig nem is fogod megtudni, hogy mi van és nem is tisztázhatod magad.

Úgyhogy remélhetőleg megadtál egy olyan elérhetőséget, ahová most már tudnak neked küldeni hivatalos levelet.

2015. aug. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Természetesen megadtam az elérhetőségein, de mivel nemzetközi kamion soforkent dolgozom így hivatalos postai úton nehéz elérni, ezért is adtam e-mail címet meg. A további tényező hogy elvileg az illető az en számlámra kuldott egy bizonyos összeget, de azt tudni kell, hogy en csak is az angliai bankszamlamat használom, amióta kinnt elek. Egyenlőre semmi konkrétat nem tudok az üggyel kapcsolatban, mert a pécsi kollégák nem tudtak semmi konkrétat mondani így mondtak hogy vegyem fel Győrrel a kapcsolatot amit hétfői napon tudok megtenni. Ha megszüntettek a körözést akkor nem lehet problémám - reptéren? Kaptam igazolást is, hogy megjelentem a kihallgatáson stb. Tudom munkáltatói igazolással bizonyítani hogy egyik időpontban sem tartózkodtam itthon, ennek mar eleg kell lennie a nyomozóknak hogy kimászik ebből a kellemetlen helyzetből?!
2015. aug. 8. 17:33
 3/3 anonim ***** válasza:

A körözés csak a tartózkodási helyed megállapítására szolgál. Amint ismertté válik a lakcímed, akkor a körözést visszavonják.

Viszont az e-mail címed kevés lesz, ha bírósági ügy lesz belőle, mert postai úton idéznek és nem e-mailben.

Illetve, ha netán mégis bevádolnak, mivel írtad, hogy jelenleg gyanúsítottként hallgattak ki, akkor a vádiratot is úgy kell átvenned, nem e-mailben.

De gondolom még folyik a nyomozás és abból bármi lehet.

2015. aug. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!