Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 1979-ben volt még olyan, hogy...

1979-ben volt még olyan, hogy valakit nem vettek fel egyetemre vagy főiskolára amiatt, mert a nevelőszülei családjában volt politikai szempontból "veszélyes" személy?

Figyelt kérdés
2010. okt. 28. 14:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Sztem '79ben még javában volt.
2010. okt. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen volt.
2010. okt. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem volt. Legfeljebb akkor ha a szülők nyiltan hangoztatták a politikai hozzáállásukat. De a voltarisztokraták gyerekei is járhattak egyetemre.
2010. okt. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A "fekete bárány" akkor már 16 éve kint volt a börtönből, állása volt, publikálhatott (külföldön is!). Ezért tűnik nekem meredeknek ez a késői év, ill. a családtag állítólos hátrányba helyezése.
2010. okt. 28. 22:15
 5/6 anonim ***** válasza:

Olyan, hogy en bloc semelyik egyetemre/főiskolára, vagy csak arra nem, amelyikre az illető szeretett volna menni? Ez utóbbi a hetvenes évek elején még biztosan előfordult, bár az sem központilag, hanem mondjuk egy középiskolai tanár ilyen okból - túlbuzgó pártpojácaként - úgy döntött, hogy márpedig belőled ilyen háttérrel nem lesz tanár, tanító, és nem lett, mert megvoltak az eszközei, hogy keresztbe tegyen.

Hogy a végén mi volt, nem tudom.

2010. okt. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nekem úgy mesélte az illető, hogy úgy általában nem engedték, aztán pár év múlva meg kapott egy levelet, hogy jelentkezhet. Ezek alapján olyan központi határozatnak tűnik. Elmondása szerint nagyon jó osztályfőnöke volt, aki kimondottan támogatta, hogy továbbtanuljon. Aztán hogy mindez esetleg kamu volt, ki tudja...
2010. okt. 30. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!