Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ügyfélkapun haláleset bejelent...

Ügyfélkapun haláleset bejelentése nyugdíjra vonatkozóan?

Figyelt kérdés
Hozzátartozóm elhunyt,ügyfélkapun szeretném bejelenteni, hogy elhunyt,hogy ne kerüljön kiutalásra a következő havi nyugdíj.Ilyenkor a nyugdíj menüpont alatt melyik űrlapot kell kitölteni?

máj. 12. 17:34
 1/9 DK-s ***** válasza:

Ha kártyára érkezik akkor nyugodtan vedd fel, semmi következménye nem lesz. És nem kell bejelenteni semmit, lehet hogy előbb tudták meg mint te.


Amikor édesanyám meghalt én is utána néztem a teendőknek, és mondták hogy semmi dolgom a nyugdíjt illetően. Ha van hozzáférésem a kártyájához, nyugodtan vegyem le a pénzt.


Ezt is tettem. A halál hónapját is utalják, és a rákövetkező hónapot is.

máj. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
#1 Ez komoly? A fidesz ilyet engedne?
máj. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 DK-s ***** válasza:
Ez nem engedés, hanem egyfajta szívesség a hozzátartozóknak. És már a fidesz előtt is ez volt a bevett gyakorlat, a fidesz pedig meghagyta.
máj. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
#3 Nem semmi. Az annyi aljasság után hogy ezt a jogszabály megtartották.
máj. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 DK-s ***** válasza:

#4-nek:


A poén, hogy nem jogszabály.


Simán bele lehetne kötni abba aki felveszi. De a kiutalás egyértelműen szándékos, és addigra már ők is tudják hogy elhunyt. Mégis mindig kiküldik.


A franc sem tudja hogy mi ez, talán afféle jótékonykodás. Mindig így volt.

máj. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom,a neten azt írták van bejelentési kötelezettség.A biztonság kedvéért bejelenteném.Szóval valaki tudja hogy van?
máj. 12. 21:32
 7/9 anonim ***** válasza:
A NYUFIG oldalán van nyomtatvány, de saját megfogalmazásban is be lehet jelenteni. A halálozás hónapját jogszerűen kiutalják, ha a következő hónapot is kiutalják azt vissza fogják vonni, saját tapasztalat! Idén januári tapasztalat.
máj. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 DK-s ***** válasza:

#7-nek:


Nekem pedig tavaly augusztusi tapasztalat, hogy semmi sem történt.

máj. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Bejelentés, hiánypótlás a valasztandó intézkedés.


A követő havi nyugdíj már nem jár, fel ne vegyen, mert vissza fogják követelni.

Ha van elég pénz a számlán, a bank is vissza szokta utalni, illetve ha nem rendelkezik senki a számla felett, akkor is.

máj. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!