Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Örökösödési illeték?

Örökösödési illeték?

Figyelt kérdés
Ketten öröklünk a testvéremmel nem egyenesági rokon után.Bankszámlája van,illetve ingatlanja.Az ingatlan 9%,a bankszámla után 18% elvileg az illeték.De volt 4 bankszámlája.Ilyenkor egyben 18% az összesre? Valamint mivel ketten öröklünk,akkor a százalék is feleződik? Tehát 13,5% nekem és a testvéremnek?

máj. 14. 10:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem feleződik semmilyen %, mindenkinek jár egy bruttó összeg, és abból jön le a megfelelő %. A 13,5% végképp nem értem, hogy jött ki.
máj. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy 1-es írta, a % azonos, az örökség feleződik.

A vége ugyanaz persze, gondolom te úgy vetted, hogy a teljes örökrész utáni %-nak fizetnétek a felét-felét, mi meg azt írjuk, hogy a fele-fele örökrész után fizetitek a megadott %-t.

A 13,5% nekem is kérdéses.

Ha van egy 20 milliót érő ingatlan és 4 bankszámla 1-2-3-4 millió forinttal, akkor a hagyaték a 20 milliós ingatlan és 10 millió forint. Ezt ketten öröklitek, vagyis az ingatlan 50%-a a tied 10 millió értékben - erre 9% amit fizetned kell, azaz 900000Ft, a pénznek is a felét öröklöd, 5 milliót, erre meg fizeted a 18%-t, azaz szintén 900000Ft-t. A tesód is ugyanennyit.

A két százalékot nem vonhatod össze, nincs olyan, hogy (9%+18%)/2=13,5%. Az adott %-t kell megfizetned abból amit abból a kategóriából örökölsz. Ha ingatlant, akkor annak 9%-t, mindegy hogy 1 milliót vagy 50 milliót ér a részed, a készpénznek meg 18%-t, akkor is ha az 2000Ft meg ha 50 millió a te részed.

máj. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!