Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kérhetem, hogy az új személyim...

Kérhetem, hogy az új személyimet megadott címre postázzák, ne a lakhelyemre?

Figyelt kérdés

A héten kell mennem új személyit csináltatni. A következő hetekben nem fogok a bejelentett lakhelyemen tartózkodni, oda csak júliusban megyek vissza.


Van rá mód hogy megadjak egy postacímet ahova küldhetik, hogy hamarabb megkapjam?


(Vagy ha nincs, akkor lenne bármilyen hátránya annak ha nincs (nálam) érvényes személyim 2 hónapig? Érvényes jogsim van, külföldre nem tervezek menni addig.)


máj. 14. 10:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A postázási címet te adod meg.

A jogosítványod pontosan olyan érvényes fényképes igazolvány, mint a személyid. Csak nem mindenhol fogadják el, mert esetleg pont a személyi igazolványod száma az ami kellene nekik, de igazolni tudod vele magad.

máj. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérd a legközelebbi okmányirodába.
máj. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#2 olyat is lehet? Ez lenne a legjobb! Rákérdezek majd akkor erre, köszi! :)
máj. 14. 11:02
 4/9 anonim ***** válasza:
38%
Csak allando lakcimra vagy bejelentett tartozkodasi cimre postazzak.
máj. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hát ez ellentmond az előzőknek… akkor kinek van igaza vajon? 👀


#1 hol nem fogadják el például? Csak hogy tudjam mire készüljek.

máj. 14. 11:21
 6/9 anonim ***** válasza:
#5 Bocs, nem feltételeztem, hogy nem a bejelentett lakcímedre szeretnéd kérni. Igen a válasz így pontos ahogy 4-es leírta - te döntesz í címről, de ez csak ez a kettő lehet vagy valamelyik okmányiroda.
máj. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az okmányirodai átvétel még jobb is mint a postázás máshova (úgyis dolgozok, nem tudom a postást várni egész nap)
máj. 14. 11:34
 8/9 anonim ***** válasza:
#7 Amúgy is be kell utána menned vele az okmányirodához azzal az azonosítóval (vagy mivel) amit adnak amikor csináltatod.
máj. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Tudtam kérni hogy az okmányirodában vehessem át, köszi mindenkinek 😊
máj. 16. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!