Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyszerűsített foglalkoztatott...

Egyszerűsített foglalkoztatottként tavaly túllépte a keresetem a mentesített keretösszeget. Illetve adtam el kisebb legelőt. Ezek miatt SZJA fizetési kötelezettségem keletkezik. Kell fizetnem ha munkanélküli vagyok?

Figyelt kérdés
Nincsen munkám jelenleg. Ha munkanélküli leszek még adóbevalláskor akkor elengedhetik az adómat?

febr. 17. 17:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
Nyilvánvalóan kell...
febr. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%
Kellene de nem lesz nagy az összeg.
febr. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%

1.) Adózásnak semmi köze ahhoz hogy munkanélküli vagy, pláne ha jövedelemdből keletkezett adóköteles bevétel ---> van miből kifizetned, mert elvileg kalkulálnod kellett rá hogy adóznod kell belőle ugyebár..

2.) Ha nem nagy összeg az EFO, egybe ki fizetheted, nem szokott nagy tétel lenni, ha nem nagyon haladta meg

3.) Legelő értékesítésből tuti keletkezett? Szerzéskori értéket ha levonod, marad egyáltalán JÖVEDELEM? Ingatlan értékesítésnél a vétel és az eladás közti időszak is számít, 5 év után 0 az adó amúgy alap esetbe.

febr. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"Ha munkanélküli leszek még adóbevalláskor akkor elengedhetik az adómat?"


Rászorultság kell hozzá, hogy adótartozást elengedjenek és megvizsgálják, hogy akkor, amikor szerezted a bevételt/jövedelmet, volt rá fedezet vagy sem. Ha igen, akkor nem engednek el semmit, hiába alakult utána másképp az életed. Ahogy a 3-as válaszoló írta, kalkulálnod kellett volna az adókötelezettséggel, és nem elkölteni a pénzt.

febr. 18. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
febr. 18. 10:33
 6/12 A kérdező kommentje:
Jött a NAV-tól levelem. 3 csekkel. Nagyimnál van. Holnap megtudom....
febr. 20. 18:02
 7/12 A kérdező kommentje:
*mennyi
febr. 20. 18:02
 8/12 anonim ***** válasza:

Na mennyi lett?


De már a tervezet is megnézhető, pont most lestem rá ügyfélkapun ( milyen remek hétvégi program nem?)

márc. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Képzeljétek, hogy nem hozza csak az állandó munkahelyemet. Az után a c ég fizette az adót. Ezek szerint a 25 napos nem lépte túl. De a földeladás miatt sem kell adóznom! 0 ft.


Ezt nem hiszem el!

márc. 16. 15:49
 10/12 A kérdező kommentje:
*15 napos
márc. 16. 16:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!