Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mikortól érvényes az elévülés...

Mikortól érvényes az elévülés távközlési tartozás miatt?

Figyelt kérdés

Bírósági fizetési felszólítást kaptam, távközlési tartozás miatt. December közepén érkezett, az előző értesítő 2006. végén jött, hogy a Díjbeszedő Rt. átadja az ügyet egy edósságkezelő (behajtó) cégnek. Ebben az esetben érvényes az elévülés? Hol és hogyan hivatkozhatok rá?

Ha nem, milyen egyéb lehetőségem van? (Jelen pillanatban nem tudom kifzetni a tartozást, maximum a tőketartozást. Nálam van még a cég modemje, csökkenthetem a tőketartozás összegét, ha ezt visszaszolgáltatom? Vagy ehhez már késő?)


2009. jan. 6. 00:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Bírósági fizetési felszólítás után már a végrehajtó fog jönni. Elöbb kellett volna velük egyezkedni.
2009. jan. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
81%

Nem igaz, amit előttem mondtak.

Pont, hogy MOST VAN LEHETŐSÉGED arra, hogy jelezzed, a követelés állami kényszerrel történő végrehajthatósága elévült.

És igen, amennyiben 2006-ban kaptál egy levelet, meg most kaptál egy levelet, akkor a követelés - ellenkező bizonyításig - elévült, ha nem adtál okot nyugvásra.


Amit tenned kell, a fizetési meghagyást kiállító bíróságra ELLENTMONDÁST kell írni a fizetési meghagyással kapcsolatosan. Amelyben le kell írnod, hogy a te általad rendelkezésre álló információk alapján a távközlési szolgáltatásról szóló 2003. évi C. törvény 143.§ (2) bekezdése alapján a jogosult követelése elévült, ezzel együtt, hivatkozva a végrehajtásról szóló 1994. évi LIII. törvény 57. § (1) bekezdésére, mely szerint a végrehajthatóság a követeléssel együtt évül el.

Hivatkozva ezen szakasz (2) bekezdésére, mely szerint az elévülést általában kérelemre kell figyelembe venni, kéred a t. Bíróságot, hogy a követelés végrehajthatóságának elévülését megállapítani, a fizetési meghagyás jogerősítését megtagadni szíveskedjen. Ezzel együtt kéred, hogy minden, a perrel kapcsolatos költségedet térítsen meg a jogosult.

2009. jan. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az előző vagyok, még annyit: Ha nem lépsz a fizetési meghagyásra, ahogy az azon szereplő "FIGYELMEZTETÉS" részben is olvashatod, az jogerőssé válik, amely már végrehajtható okirat.

Tehát az első válasz pont azért nem jó, MERT ERRE A BÍRÓSÁGI LEVÉLRE PONT REAGÁLNI KELL.

Az elévülést bíróság fogja megállapítani, és ő fog ítéletet mondani arról, hogy a követelés végrehajtható-e vagy sem. Ez EDDIG NEM IS TUDTA VOLNA MEGTENNI a kérdező, max. úgy, ha ő indít pert arra vonatkozóan, hogy ezt a bíróság állapítsa meg.

Tehát pennát kell ragadni, és 15 napon belül a bíróságnak reagálni kell a Fizetési meghagyására!

Melyben az alábbit teheti:

1.) Ellentmond - pl. ha elévült követelést kérnek. Ekkor perré alakul az ügy.

2.) Részben ellent mond - pl. ha többet követelnek, mint ami szerinte jogos - ilyenkor a nem érintett rész jogerős, az érintett rész perré alakul.

3.) Részletfizetést kér - ez a fizetési meghagyás jogerejét nem befolyásolja, az jogerőssé válik, egyben a bíróság határoz a részletfizetés formájáról, módjáról.

4.) Nem reagál - a fizetési meghagyás jogerős és végrehajtható lesz.

2009. jan. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!