Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezeket viheti a végrehajtó?

Ezeket viheti a végrehajtó?

Figyelt kérdés
Közel 300.000Ft tartozásom van sajnos nem tudom törleszteni előbb utóbb jön a bírósági végrehajtó,azt szeretném tudni hogy elvihetik a számítógépet és a tévét? Azt tudom hogy a háztartási eszközöket nem vihetik hűtő mosógép,stb...és 3 gyerekem van 4,6,8 éves ezt figyelembe veszik?
2010. nov. 20. 21:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A tv-z meg a számitógépet miért ne vihetné - anélkül is lehet élni, ezen kivül mi köze az egészhez, hogy vannak-e gyerekeid? A mosógép, tüzhely, hütö kell a megélhetéshet, de a szórakoztatásra szolgáló dolgok nem.
2010. nov. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Dolgozol? Mert ha igen, valószínűbb, hogy a fizetésed 33%-át fogja tiltani, amíg le nem törlesztődik a tartozásod. (én is így járok, úgy látom...)
2010. nov. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
A végrehajtó a minimális szükségletek eszközein kívül mindent visz.Nálunk a végrehajtó után az alábbi tárgyak maradtak:(kislányunk fél éves volt akkor)Kiságy,kihúzható kétszemélyes ágy,egy(!) db szekrény,ami konkrétan akasztós volt,1 db. étkezőasztal,2 db szék.Ezen kívül szó szerint mindent elvittek:a gyerek pelenkázóasztalát,kiskádját állványostul,szekrénysort,franciaágyat,az ülőgarnitúrát,szőnyeget,függönyt,háztartási gépeket -1 hajszárító maradt-tévét,nem is érdemes folytatni.A személyes tárgyak maradtak:ruhaneműk,főző(gáztűzhely,de ez a lakás tartozéka,és fűtőberendezést sem szabad elvinni) és tálalóedények-de ezeket is nagyon nézegették,csak nem volt hiánytalan-élelmiszerek.Ja,és a hűtőt is elvitték,tehát ki kellett pakolni belőle a cuccot.Állítólag azon is múlik,hogy mennyire emberséges a végrehajtó.Én ezért évekig éltem papírdobozokból ragasztott "szekrények" és lomtalanításból származó egyebek között,míg talpra tudtam állni.Jó tudni,hogy ha már a foglalás megtörtént, akkor azoknak a tárgyaknak,ami azon a listán van,meg kell lennie.
2010. nov. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Dugd el a szomszédnál ezeket a cuccokat, amikor tudod, hogy jön a végrehajtó. Akkor megmaradnak. Csak így tudod megmenteni.
2010. nov. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves 22:03 ez hány éve történt?

És ezt nem akarom elhinni hogy elvitték a gyerek pelenkázóasztalát és kiskádját de a mégis akkor az egy szemét végrehajtó volt.

ja és még annyit hogy azt hallottam hogy a hűtőszekrényt se vihetik mert az is létszűkséges

2010. nov. 21. 00:44
 6/8 anonim ***** válasza:
54%
Nem feltétlenül a végrehajtó volt szemét. Szemét adós!
2010. nov. 21. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A hütö miért lenne létszükséglet? Az emberek ezelött 100 évvel nem is tudták MO-on, hogy ilyen létezik, és enélkül is megéltek.


Egyébként miért emlited, hogy gyerekeid vannak és mennyi idösek - NEKIK mi közük ahhoz, hogy NEKED adóságod van?

2010. nov. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Azért említettem a gyerekeket mert valahol olvastam, hogy nézik ha vannak gyerekek és ha van nem vihetnek amit akarnak.

egyébként 4,6,és 8 évesek

2010. nov. 22. 00:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!