Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az önálló végrehajtó elleni...

Az önálló végrehajtó elleni eljárások ügyében hol lehetne elfogulatlan vizsgálatokat kérni?

Figyelt kérdés
Bizonyítékaim vannak arra hogy a végrehajtási kifogásokat is de a Magyar Végrehajtói Kamarai vizsgálatokat úgy folytatják le hogy a végrehajtó általi válaszokat adják meg a kivizsgálás tényének. A végrehajtó elleni bírósági eljárásokban a bíróságok figyelmen kívül hagyják a végrehajtó ellen beszerzett bizonyítékokat az ítéletekben nem is szerepelnek e bizonyítékok. Rengeteg panasz van a végrehajtók ellen s az is feltártak hogy egyszerűen nem lehet a végrehajtók ellen elfogulatlan vizsgálatokat folytatni mert megvédi a bíróság őket.Hova lehetne ez ügyben hatásosan a panaszokat előterjeszteni?
2011. ápr. 26. 16:00
 1/3 anonim válasza:
Az önálló bírósági végrehajtónak ma Magyarországon mindenhez joga van!Hivatalos személynek minősül.2005 óta csak az Országos Végrehajtói Kamara az egyetlen felügyeleti szervük,melyet saját magukból(azaz az önálló végrehajtók a tagjai,tisztségviselői)alakítottak.Intézkedéseik ellen ugyan van lehetőség a (adós lakhelye szerinti helyi )bíróságon,v.h.kifogást,felfüggesztést...kérni ,de gyakorlatilag évekig elhúzódhat és a helyi bíróság feltételezi az önálló bírósági végrehajtó jóindulatát,és törvényességét.Lényegében a saját munkabérüket úgy állapítják meg ahogy nekik tetszik!!!Saját tapasztalatom,hogy 13.650 Ft-értlényegében már mindenemet ( ingó,ingatlanomat,munkaeszközeimet,mindent lefoglalt),de nekem kell bizonyítanom,hogy nem vagyok adós!Az Országos Végrehajtó Kamara Elnöke tud az ügyről,de semmi nem történik,egymást védik!!!Megkerestem az Állampolgári jogok Országgyűlési Biztosát ahol panaszt tettem.Most várok.Sajnos egy átlagos magyar állampolgárnak el kell tűrni,hogy az önálló bírósági végrehajtó ma Magyarországon törvénytelenül azt csinál amit csak akar!!!Ami még hátra van az a rendőrségi büntető feljelentés,valamint ,hogy a sajtóhoz fordulok.Közben pedig rettegek,hogy mikor gyilkolnak meg?!
2011. máj. 4. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Sajnos igazatok van. Évek óta folyik a harcom a végrehajtóval, kezes vagyok egy ingatlanügyben, az eredeti adósság 9,2 millió forint. Mára már kb. 15 millió. Az eredeti ingatlant nem árverezik, az én pótingatlanomat sem, de bekerült mégegy ingatlan a "körbe", a végrehajtó arra is rátette a kezét, de semmit nem csinál. Nem árverez, pedig az eredeti ingatlan (amire a hitel lett felvéve), lakatlan, a másik ingatlan is lakatlan, csak az én házam, a pótingatlan lakott. Én is fordultam már a Végrehajtó kamarához, szépen szólva lepattintottak, hogy mint kezes, semmi közöm az egészhez, nem én vagyok a tulajdonos..... Értitek? Ha valakinek sikerülne a végrehajtónál is nagyobb urat találni, írja meg, szeretnék én is tovább lépni. Egyébként a kérdezőt nem sok jóval bíztatom.... nekem évek óta nem sikerült a végrehajtóval dűlőre jutni. Én fordultam már az Ombudsman-hoz is, hát persze, hogy mindenki a végrehajtónak ad igazat.... Ha sikerrel jársz, kérlek írd meg. Üdv.
2011. máj. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

üdv !

hasonló véleményen vagyok helyzetemből adódóan s célul tűztem ki, hogy megpróbálom a lehetetlent s tennék valamit az önálló bírósági végrehajtók teljhatalma ellen

ehhez keresem azokat, akik támogatnának ebben


[link]


amennyiben segítenél ebben kérlek oszd meg a fenti petíciót s segíts a szerveződésben, hogy eljuthassunk közösen olyan emberekhez, akik tudnak és akarnak is segíteni ebben


üzeneted várom priviben


üdv

Mónika

2012. márc. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!