Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha én vagyok egy elhunyt...

Ha én vagyok egy elhunyt egyedüli vér szerinti örököse, viszont a hagyatéki tárgyaláson meg fogok állapodni pár dologban a volt feleségével akkor ő is örökös lesz a hagyatéki végzésen?

Figyelt kérdés
Tehát ha ő nem örökölne elméletileg semmit, de én a hagyatékin megegyezek vele, adok neki pár dolgot, akkor onnantól kezdve ő is örökösként szerepel a papírokon majd? Vagy hogyan?
2010. nov. 22. 21:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
24%
hát az elhunyt felesége nagyon is vér szerinti rokonnak számít
2010. nov. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%
A felesége? Vérátömlesztésen esett át? Vagy romákról van szó?
2010. nov. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
A volt feleségéről van szó.
2010. nov. 22. 22:14
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha elváltak, a volt feleség mit keres a hagyatéki tárgyaláson? Ebben az esetben ő nem örökös,sőt haszonélvezeti joga sincs. Ha akarsz neki ajándékozni valamit,azt nem a hagyatéki tárgyaláson kell megtenned. Megtehetd akármikor.
2010. nov. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Azért kérdem, mert a válás már apám halála előtt megtörtént, viszont a vagyonmegosztás nem fejeződött be.
2010. nov. 22. 22:35
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha elváltak, akkor a volt asszonyka nem özvegy, tehát nem számít örökösnek, váláskor már megkapta a részét, innentől egyedül rajtad múlik, adsz-e még neki valamit vagy nem.
2010. nov. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Igazándiból azért is kérdeztem, mert nem zárult le a vagyonmegosztás a válás után (apám halála miatt).
2010. nov. 22. 22:47
 8/14 anonim ***** válasza:
Csak annyit kaphat, amennyi a válás során megilleti, elváltak, ez már tény, hogy közben probléma volt az anyagiak terén, ezen a halál nem módosít, a válást már kimondták.
2010. nov. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
45%

Ha az elhunytnak van vérszerinti gyermeke (örököse), akkor a házastárs lehet, hogy nem örököl, de élete végéig haszonélvezeti joga van arra a házra/lakásra, melyben laktak az elhunyt házastársával...


Tehát ő is szerepelni fog a hagyatéki végzésben, mint haszonélvező!

(Ugyanígy haszonélvezeti jogot kap minden közösen használt ingó és ingatlanra, pl. autó, bútorok, nyaraló, stb.)

2010. nov. 23. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
00:07 - Akkor is, ha az egyik fél halála előtt mondták ki a válást? Kétlem...
2010. nov. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!