Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha én vagyok egy elhunyt...

Ha én vagyok egy elhunyt egyedüli vér szerinti örököse, viszont a hagyatéki tárgyaláson meg fogok állapodni pár dologban a volt feleségével akkor ő is örökös lesz a hagyatéki végzésen?

Figyelt kérdés
Tehát ha ő nem örökölne elméletileg semmit, de én a hagyatékin megegyezek vele, adok neki pár dolgot, akkor onnantól kezdve ő is örökösként szerepel a papírokon majd? Vagy hogyan?
2010. nov. 22. 21:50
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem előbb le kell bonyolitaniuk a vagyonmegosztást, hiszen csak az után derül ki, hogy mit örököltél. Vagyis mindent, ami vagyonmegosztáskor az elhunyté marad.

És máris nem kell ajándékozgatnod.

2010. nov. 23. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Beszéltek beszéltek, ha nem fejeződött be a vagyonmegosztás akkor előbb azt kell befejezni, és csak utána lesz hagyatéki.
2010. nov. 23. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
100%

Szerintem is az utolsóknak lehet igaza... Mivel nem is számít hagyatéknak és nem a tiéd az ami az exfeleségé. Nem is tudnak így listát meg ilyesmit készíteni.

Én apum is okt. elején hunyt el, és az élettársánál a közös lakásukban leltárt készítettek arról, hogy mijük van (egyéb ingatlanok, kocsi, értékpapírok, ingóságok...). Most apum fél háza az enyém lesz a hagyatéki után amikor kiszólnak a földhivatalhoz és megfizetem az illetéket. Akkor majd az élettársa kifizeti nekem az a részt a házból. De most még pl el se adhatom neki, mert még az apa nevén van.

Így Te se örökölsz meg olyan dolgokat amiket az exfeleségnek ítélnek, mert az nem is a tiéd.


24/L

2010. nov. 23. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

00:11-nek


Ha az elhunyt a halála előtt elvált, akkor természetesen az elvált házastársnak már nem jár a haszonélvezet, főleg akkor, ha már nem is lakik az elhunyt lakásában.


Csak míg írtam a választ, addig lett beírva az információ, hogy elvált feleségről van szó!

2010. nov. 23. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!