Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nyomozás lezárult, átadták...

Nyomozás lezárult, átadták vádemelési javaslattal, de az ügyészség nem akar vádat emelni. Ez ellen lehet fellebbezni?

Figyelt kérdés

Már a nyomozást is sokszor akadályozta, hogy lehetőleg ne nagyon derüljenek ki a piszkos ügyei valakinek, aztán meg nem hajlandó határidőt hosszabbítani, pedig vannak függőben levő indítványok, le akarja zárni mindenképpen az ügyet.


Igazából két kérdés:


1, Ha elutasítja, nem emel vádat, azt a sértett meg tudja fellebbezni? És meg kell indokolnia, miért nem akar vádat emelni?


2, A rendőrséghez benyújtott indítványokat, ha elutasítják, azt meg kell indokolniuk? Vagy elég csak annyi, hogy az ügyész nem engedi és kész ?


2010. nov. 24. 08:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Pótmagánvádat kell benyújtani. Ebben az esetben Neked vagy az ügyvédednek kell képviselnie a vádat.
2010. nov. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi, és a pótmagánvádat én hova nyújtom be? a bíróságra egyenesen? és akkor én mint sértett játszom tulképpen az ügyész szerepét? azaz az eddig felhalmozott bizonyítékokat ugyan úgy használhatom a gyanúsított ellen?
2010. nov. 24. 23:11
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, így van.
2010. nov. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

továbbra is köszi, na de van egy csomó olyan bizonyíték, amire azt mondták, hogy márpedig nem adhatják ki illeték ellenében sem ... most akkor ezt nem értem komolyan (egy része titkos adatgyűjtés eredménye, és ezt nem akarják kiadni semmiképpen), és az a helyzet, hogy amit meg kiadhatnak, az kb egy nagy semmi


most már logikailag csak arra tudok gondolni, hogy akkor majd ezt a bíróságon nekem kell indítványozni, hogy márpedig a bíróság kérje ki az adott bizonyítékot ... így van ez?


És a bíróságon is lehet még indítványokat tenni vagy azt csak rendőrségi szakaszban?

2010. nov. 26. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!