Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A francia idegenlégióba való...

A francia idegenlégióba való belépésnek van bármilyen jogi következménye ithon?

Figyelt kérdés
2009. jan. 14. 16:27
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
Úgy tudom a magyar törvények szerint nincs jogi következménye, de ha belépsz 5 év a minimum és nagyon kemény. Nekem van egy ismerősöm aki volt 10 évig légiós és írt róla egy könyvet. Ha érdekel meg lehet venni. Nincs szépítve benne semmi.
2009. jan. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%
Jogi következményről nem tudok, de mintha arról cikkeznének Franciaországban, hogy megszüntetik. Ennek a belépés előtt nem árt utánanézni.
2009. jan. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 yuda ***** válasza:
94%

Nekem volt egy munkatársam,aki kalandból kipróbálta,de aztán elszökött-gondolom ilyenkor keresik az illetőt,de ha valaki becsületesen letölti a idejét,nem hiszem hogy gond lenne.

Inkább az szokott lenni a probléma,hogy nincs teljesen végiggondolva az egész és ha közben megbánja, akkor van gubanc.Egy egyszerű kalandvágy szerintem kevés.

2009. jan. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%

Itthon semmiféle jogi következménye sincs már. Régen még tiltották hogy magyar állapolgár idegen haderő tagja legyen, de már nem.


Most úgy kell elképzelni a légiót mint egy EU országon belüli munkavállalást. -az másik dolog, hogy gyakorlatilag olyan "munkaszerződést" kötnek veled, ami 5 évre szól és ha nem teljesíted akkor szankcionálhatnak.

2009. jan. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Talán annyi gebasz lehet a dologgal,hogyha meggondolod magad a szolgálati idő alatt és elszöksz,akkor a francia állam körözni fog...és mivel van velük kiadatásunk,meg EU...hát az már necces lenne...
2010. febr. 20. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!