Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » AEGON magánnyugdijpénztárban...

AEGON magánnyugdijpénztárban vagyok. Átakarok lépni az államiba. Hova mennyek, mit csináljak?

Figyelt kérdés
2010. nov. 24. 20:50
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Én sem lépek vissza, nem hagyom zsarolni magam. Garantált állami nyugdíj? Röhögnöm kell... Abban a pillanatban elköltik a pénzem, ahogy megkapják. Jön még kutyára teherautó, 3 év nem olyan hosszú idő, lesz még más is kormányon. Még pár hasonló húzás, és a 3 év sem lesz meg neki.
2010. nov. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Én nem lépek az államiba. Még akkor sem, ha eddig nem fizettem be túl sokat a magánnyugdíj pénztári számlámra, de az akkor is az én pénzem. Amikor elkezdtem dolgozni (2006-ban), még kötelező volt belépni. Dolgoztam két évet, utána GYED-en voltam, abból is fizettem a járulékot. Ez lehet, hogy nem sok, de akkor sem adom oda! Ez egy gyalázatos rablás, amit itt művelnek.

Mondjuk azt hozzáteszem, hogy én külföldre megyek dolgozni, ha meglesz a diplomám, és nem tervezem, hogy visszajövök ide, szóval tojok az állami nyugdíjra.

2010. nov. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Elveszted az állami nyugdíjad 75 %-át? Egyáltalán a semmiből lehet valamit is elveszteni?

Hol lesz Matolcsi 20-30 év múlva?

2010. nov. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
22:34 - sírban...
2010. nov. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
17%
Zsarolás? Az nem zsarolás, hogy kötelező mnyp-t választanom és ezáltal egy külföldi magán céget kötelezően finanszíroznom kell a fizetésemből??? Vagy dolgozzak feketén? Ez nem zsarolás? Ja, nyugateurópában ismeretlen fogalom a kötelező mnyp!!! Állami van!
2010. nov. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Az igenis zsarolás, ha ilyen undorító, mocskos módszereket alkalmaznak, hogy mindenáron kikényszerítsék, hogy visszalépj! Ha ilyen nagy bajuk van a mnyp-ral, ugyan miért nem akkor változtattak a szabályozáson, amikor először hatalmon volt az a minihitler? Amikor 2013-ban elfogy majd az a pénz, amit most ellopnak tőlünk, akkor mit fognak majd elvenni?? Sokkal nagyobb sz@rban lesz a nyugdíjkassza, mint most! Ők maguk bevallották, hogy nem betömik a lukat, csak eltolják...
2010. nov. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 merofi válasza:
100%

Azt mondjuk nem igazán értem, ha nyugdíjjárulék címén (vagy ki tudja hogy fogják hívni, de azért vonják le) igen jelentős összegtől szabadítanak meg.

Azt miért nem kaphatom majd meg én is mint aki visszalép?

Talán büntiből?

Miért? Mert nem bízok a nyugdíjamig többször átalakuló kormányban?

Mert szerintem (és szakemberek szerint is) nem lesz miből kirovó-felosztóst játszani.

Ez a kormány is azt mondja, hogy el lehet hagyni az országot?

Sajnos akinek lenne "felosztani valója" itthon is az külföldön jobban érvényesül. Miért maradjon?

Egyik párt sem a Magyarokat képviseli?

Ha értelmes keretek között kell megszorítani azt nem jobban viseli mindenki?

2010. dec. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
0%
Én visszamegyek az államiba,szerintem a kötelező sem garancia semmire,ugyanis a volt munkahelyem hónapokig nem fizette be a nyugdíjat a dolgozóinak,mondván kellett a pénz alapanyagra az üveggyártáshoz.Lépj be egy önkéntesbe,azzal talán megalapozod nyugdíjaséveidet.
2010. dec. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
54%
Azt miért nem zavart senkit, hogy nem választhattál és BE KELLETT lépned a mnyp-ba??????? Nem kaptál egyenlegértesítőt,hogy 2008-ban mennyi mínusszal zártad az évet???? Csak nem rosszul tőzsdézték el a nyugdíjadat??? Dolgoztál egy évet és még TE fizettél érte....hát gratula!!! Ki garantálja, hogy nem lesz több válság??? Az államnak a nyugdíjasokat ki kell fizetnie...... a mnyp meg azt mondja "Ennyit tudok adni, mert válság volt, nem tehetek róla."
2010. dec. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
22:56 - Nézz és olvass utána, nem ciki tájékozódni...
2010. dec. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!