Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Most akkor tényleg kiszúrtak...

Most akkor tényleg kiszúrtak velem?

Figyelt kérdés
Nagyon csalódott vagyok, úgy érzem átvertek, persze ezt lehet, hogy más nem így látja. Ma megszavazták, hogy újra 3 év legyen a gyes. Aminek egyébként örülök, mert biztosan rengetegen várták már ezt. Nekem viszont nem jön jól a dolog. A munkáltatóm most, novemberben közölte, hogy ha nem megyek vissza dolgozni 8 órában az eredeti munkakörömbe, akkor felvesz mást, persze engem is visszavettek volna később, csak lehet, hogy más városba kellet volna járnom. Úgy döntöttem, mivel a pénz is kell, lemondom a gyedemet (mert a fiam még csak másfél éves) a kicsit családi napközibe adom, mert nincs nagyszülő, aki vigyázna rá. A családi napközi díja havonta 40.000 Ft. Úgy voltam vele, hogy ezt a gyesből és a családiból ki tudom fizetni, és akkor megmarad a fizetésem. Erre ma megszavazták, hogy ne lehessen 8 órában dolgozni a gyes mellett. Nincs nálunk 4 órás munkakör, ezért januártól elveszik a gyesem. A fizetésemből meg ugyanúgy ki kell fizetnem a 40.000 Ft-ot a családi napközire. Nincs egyébként bölcsöde sem, ami ingyenes lenne. Nem szórakozásból mentem vissza dolgozni, hanem mert most volt rá lehetőségem, és a pénz miatt is ugye. Úgy érzem, átvertek, mert adtak egy jogot nemrég, hogy dolgozhatnak az anyukák gyes mellett 8 órában, erre most ezt csak úgy visszaveszik. Mintha a munkahelyeken csak úgy ugrálhatna az ember...
2010. nov. 25. 20:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
22%
Van ilyen. Ugye eddig sem volt mindig zökkenőmentes az életed?
2010. nov. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
60%
Ezzel kivételesen egyetértek. A Gyes-t az államtól kapod azért,hogy otthon légy a gyerekeddel. Ha elmégy dolgozni,akkor miért járna?
2010. nov. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
28%
Jóasszony! Ha gyest kapsz örölj neki, hogy otthon lehetsz a gyermekeddel. A munkáltatód meg keressen mást, ha talál!!!
2010. nov. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Mert még lehet mellette dolgozni. Értitek, az a bajom, hogy éltem egy olyan lehetőséggel, ami adott volt, erre úgy változtatják meg, hogy nem tudok alkalmazkodni hozzá. Mert hát, ugye, nem mondhatom azon a munkahelyen, ahol nincs 4 órás foglalkoztatás, hogy márpedig engem akkor is tessék 4 órában foglalkoztatni. Meg nem érdekelne az egész, ha nem kényszerültem volna (mert a helyzet belevitt) egy 40.000 ft-os családi napközire. Mert hát ugye bölcsit nem építenek.
2010. nov. 25. 21:05
 5/19 A kérdező kommentje:
Csakhogy a gyesből, 25.000 ft-ból szerintem még senki nem nevelt fel egy gyereket...
2010. nov. 25. 21:05
 6/19 anonim ***** válasza:
61%

Nézd, alapvetően jogos ez a változtatás. Mert aki dolgozik, annak logikusan nem járna a gyes, ami arra szolgál, hogy otthon neveld a gyereked.

Esetleg ha olyan a munkahelyed, megpróbálhatnád kérni, hogy csak 4 órára jelentsenek be, bár ez a nem túl korrekt eljárás. Vagy döntsd el, hogy jársz jobban.

Mondjuk szerintem az lenne a jó, ha bevállalnád a később más városba járást, most meg esetleg kereshetnél egy 4 órás munkát..

2010. nov. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Persze, lehet, hogy alapvetően jogos, csak ezzel a szarkavarással, hogy egyszer lehet mellette dolgozni, egyszer meg csak 4 órában, sokakat nehéz helyzetbe hoztak. Vidéken lakom, nem nagy városban, nem sok lehetőségem van válogatni a munkahelyeket illetően. Ha más városba járnék, nem tudnám a fiam vinni reggelente. Még mindig jobban megéri dolgoznom, mert nem keresek rosszul, de azért annyira nem is jól, hogy az a 40. 000 ne hiányozzon majd, amit most már így is, úgy is, ki kell, hogy fizessek.
2010. nov. 25. 21:28
 8/19 anonim ***** válasza:
30%

"Csakhogy a gyesből, 25.000 ft-ból szerintem még senki nem nevelt fel egy gyereket..."


Nem is abból kell. Ha nem kell bejárnod dolgozni marad időd pénz keresni. Én is mindig így csinálom.

2010. nov. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
47%
Ráadásul egész más érzés, ha otthon nyugodt körülmények közt a gyermeked mellett teszed ezt, mintha távol egy irodában/műhelyben úgy, hogy egy idióta önmagát főnöknek tartó senkiházi közben ugrál a nyakadon, az általad megtermelt haszon 80%át meg ellopja.
2010. nov. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:

Szia!

Jog szerint a munkáltató a Te helyedre, csak határozott idejű szerződéssel vehet fel mást.

Ez lehet 1 havi szerződés is vagy szólhat addig is amíg Te vissza nem mész dolgozni.

Persze ezt előre írásban kell jelezned. Köteles ugyanabba a munkakörbe visszahelyezni, vagy ha más munkakörbe helyez akkor ugyanannyi fizetést kell adnia. Amíg tart a gyes addig védett vagy.

azt viszont nem tudom hogy a január 1.-től érvényes ide vonatkozó törvény visszamenőleg is érvényes e, azokra akik már munkába álltak.

21.49-es hogy lehet pénzt keresni ha nem jársz munkába. A cégednél dolgozol táv munkában v. másra gondolsz?

2010. nov. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!