Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Most akkor tényleg kiszúrtak...

Most akkor tényleg kiszúrtak velem?

Figyelt kérdés
Nagyon csalódott vagyok, úgy érzem átvertek, persze ezt lehet, hogy más nem így látja. Ma megszavazták, hogy újra 3 év legyen a gyes. Aminek egyébként örülök, mert biztosan rengetegen várták már ezt. Nekem viszont nem jön jól a dolog. A munkáltatóm most, novemberben közölte, hogy ha nem megyek vissza dolgozni 8 órában az eredeti munkakörömbe, akkor felvesz mást, persze engem is visszavettek volna később, csak lehet, hogy más városba kellet volna járnom. Úgy döntöttem, mivel a pénz is kell, lemondom a gyedemet (mert a fiam még csak másfél éves) a kicsit családi napközibe adom, mert nincs nagyszülő, aki vigyázna rá. A családi napközi díja havonta 40.000 Ft. Úgy voltam vele, hogy ezt a gyesből és a családiból ki tudom fizetni, és akkor megmarad a fizetésem. Erre ma megszavazták, hogy ne lehessen 8 órában dolgozni a gyes mellett. Nincs nálunk 4 órás munkakör, ezért januártól elveszik a gyesem. A fizetésemből meg ugyanúgy ki kell fizetnem a 40.000 Ft-ot a családi napközire. Nincs egyébként bölcsöde sem, ami ingyenes lenne. Nem szórakozásból mentem vissza dolgozni, hanem mert most volt rá lehetőségem, és a pénz miatt is ugye. Úgy érzem, átvertek, mert adtak egy jogot nemrég, hogy dolgozhatnak az anyukák gyes mellett 8 órában, erre most ezt csak úgy visszaveszik. Mintha a munkahelyeken csak úgy ugrálhatna az ember...
2010. nov. 25. 20:54
1 2
 11/19 anonim válasza:
71%

Hasonló szitu.


Februárban elváltam a férjemtől. Hazaköltöztem anyámékhoz. Ekkor 11 hónapos volt a gyerek.

Agyaltam, hogyan teremthetném újra mindazt, amit a kedves exem elvett tőlem, mert úgy döntött, hogy inkább egy másik csajt költöztet oda.

3 hónapnyi agonizálás és vergődés után eljutottam oda, hogy muszáj lesz visszamennem dolgozni ősszel, hogy ki tudjak venni egy lakást, és ugyanazokat a körülményeket biztosítsam a gyereknek, amiben addig nevelkedett. (Anyáméknál 6-an voltunk 2 szobára...)

Júliusban lemondtam a gyedet. Lett volna belőle még fél év. Maximum gyedre voltam jogosult, de sehogy nem jöttem volna ki abból sem, tekintettel arra, hogy rajtam maradt egy havi 40ezer forintos személyi kölcsön, amit még annak idején a gyerek apjával együtt vettünk fel, de mivel az én nevemen volt, szarik rá, fizessem én.

Szóval gyerek bölcsibe be szeptemberben.

Sikerült egy viszonylag rugalmas munkahelyet találnom, 8 órában felvettek, közel van, szép kis lakást kivettem, minden szép és jó.

Nem örülök neki, hogy vissza kellett mondanom a gyedet, ami ugye még 7x87 ezer forint lett volna. Helyette kapom a gyest. Egyedülálló anyaként semmi mást támogatást nem kapok, mivel az egy főre eső jövedelem nagyobb, mint harmincvalahány ezer forint. De nem is kell. ELvagyok én azzal, ami alanyi jogon jár.

Most meg, mire végre kezdenék talpraállni, újrakezdeni az életemet, és kezdem felépíteni mindazt, ami már egyszer megvolt, csak kirángatták alólam, meg a gyerek alól, ezt közli velem a kormány:

"Egyedülálló vagy, lemondod a gyedet, hogy megélhess, de nem jár neked a gyes se, ha 8 órában dolgozol."

Éljek meg 25 ezer forintból?

Nekem nem jár, aki egyedül kénytelen vergődni, de annak, aki életében egy percet nem dolgozott, neki alanyi jogon?

Köszönöm, és gratulálok.

Csak így tovább.

2010. dec. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Szia!


Hát igen, van "egy-két" ember, akivel most nagyon kib*sztak. De sokan, ahogy láthattad is a válaszokból, úgy vannak vele (nyilván akiket nem érint), hogy örülj, hogy eddig kaptad...mintha ez valami kiváltság lett volna eddig... pedig nem, mert egyszerűen járt. És sokan ehhez igazították az életüket. Meg amikor azt mondja valaki, hogy ha 8 órában dolgozol, akkor nincs időd a gyerekedre, de ha 6 órában, akkor már sokkal több van. Ja. Én pl 5 percre lakok a munkahelyemtől, de aki mondjuk 6 órában dolgozik, és utazik a munkahelyére, annak is lehet, hogy ugyanúgy elmegy a munkára és az utazásra 8 óra, mint nekem. Tehát időben ugyanott vagyunk. És ezt egyébként a kormányon belül is látják sokan, csak mivel 3/4-es többség van, úgyis így lesz, ha akarják...dec. 20-án lesz róla a végleges döntés, ha jól tudom...A kérdést kiemelem, hátha érdekel még valakit ez a téma.

2010. dec. 10. 20:19
 13/19 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..


ez a kérdés is erről szól, a második oldalon az első három választ én írtam...

2010. dec. 10. 20:25
 14/19 anonim ***** válasza:
55%
a jogi részéhez nem tudok semmit mondani.DE AZ EJÁRÁS SZEMÉT . Sajnos ezek után ugy gondolom nagyon meg fogjátok gondolni,hogy még egy gyereket vállaltok.
2010. dec. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
28%
Én teljes mértékben egyetértek avval, hogy aki 8 órában(tehát teljes munkaidőben, főállásban) dolgozik, annak NE járjon a GYES! Ez egy korrekt eljárás!
2010. dec. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Utolsónak: Kedves válaszoló! Nyilván azért vagy ilyen véleményen, mert vagy nincs gyereked, vagy nem vagy olyan szituációban, hogy kénytelen vagy visszamenni dolgozni pici gyerek mellett is, vagy visszamész dolgozni, de tudod a gyereked ingyen bölcsibe adni. Vagy van nagymama, aki vigyáz rá. Aki nem érintett, könnyen mondja, hogy ne is járjon a gyes. Ja, és ahogy fent már írtam, ha egy anyuka 6 órában dolgozik, de utazik a munkahelyére, akár Budapesten belül is, lehet, hogy pont annyit nem tud a gyerekével foglalkozni, mint én. Eddig is ezen a véleményen voltál? Mert eddig lehetett mellette dolgozni, gondolom nem hangoztattad, hogy már pedig ez nem jó így, mert miért jár a gyes annak, aki dolgozik?
2010. dec. 10. 22:59
 17/19 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Én mindig is ezen a véleményem voltam, hiszen ha valaki kapja a GYES-t, akkor tulajdonkéépen főállású anyuka, ha pedig főállásban dolgozik, akkor ez nyílván nem teljesül, persze azt elismerem, hogy nem könnyű ingyenes bölcsődét találni, de olyan rendszer nemigen fog lenni, ami mindenkinek maradéktalanul megfelel.
2010. dec. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, a főállású anyaság közel sem azonos azzal, hogy valaki gyest kap... vagy a jövőben már az is főállású anyának fog számítani, aki 6 órában (vagy 4-ben) dolgozik, csak mert gyest kap? Na mindegy, nem támadok senkit, mert nem is másokkal van bajom, hanem azzal, amit a kérdésemben leírtam...
2010. dec. 11. 16:22
 19/19 anonim válasza:

Nem olvastam végig a hozzászólásokat, mert biztos, hogy egy-két válasznál kinyílna a bicska a zsebemben....


Megértelek és én is nagyon igazságtalannak találom ezt a fajta "családpolitikát". Ha nem mégy vissza dolgozni, akkor a munkahelyed veszik el, bár együtt lehetsz a gyerekkel (hozzáteszem: éhbérért és nekem senki se mondja, hogy ezt érdemeljük. 1 gyereket is fel kell nevelni, ruháztatni-etetni. Szégyen, hogy a munkavállalókból váló anyukák ugyanolyan "megbecsülésben" részesülnek, mint az, aki soha egy fillért be nem fizetett az államkasszába).

Ha visszamégy, mindenki kígyót-békát kiabál Rád, pedig a gyerekért teszed (!), és nem azért, mert "fontos" akarsz lenni.

Fizetheted a családi napközit (60 ezerért, ami egy "normális" fizetés fele legalább), helytállhatsz otthon és a munkahelyeden is. Ezt sem becsülik meg. Ha nincs bölcsöde, miért nem adnak elszámolási kedvezményt azoknak, akik kénytelenek ilyen intézménybe járatni a gyereket?

Nem sokan tehetik meg azt, hogy a munkáltató felé nemet mondanak, hiszen senki sem garantálja, hogy a 3 év után visszavesznek (max. 1 hónapra, de lássuk már be, ez egy baromság és ezen sem változtatnak törvényileg).


És mielőtt mindenki belém (is) rúgna, csak közlöm: építkezünk + gyereknevelünk + dolgozunk. Mindezt egyszerre, olyan nagyszülők mellett, akikre nem nagyon számíthatunk.

Nem a GYES fog hiányozni, hanem az egygyerekes családok (mert szintén lássuk be, ma Mo-on ebből van a legtöbb) meg-nem-becsülése.

2010. dec. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!