Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van egy ház a senki földjén,...

Van egy ház a senki földjén, ha lebontom, az törvénybe ütközik?

Figyelt kérdés

A mellettem levő "telken" van egy elég romos, elhanyagolt tégla ház, le szeretném bontani (a csövesek ott alszanak/üvöltenek, és kellene az építőanyag is...)


23 éve lakok mellette, tulajdonost sosem láttam, most derült ki hogy a ház nem szerepel a földhivatali térképen, és a tulajdoni lapon sem... (tehát hivatalosan nem is létezik, a helyrajzi szám alapján utánanéztem a földhivatalban, "kert-épület nélkül" van bejegyezve).


Ha lebontom, és elhordom a téglát, az törvénybe ütközik?


2010. nov. 26. 17:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha nem vesznek észre akkor nem. Ha nem láttad és elhanyagolt akkor meg mindegy... Még talán szépíted is a környéket.
2010. nov. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

"Ha nem veszik észre akkor nem." Vicces, ez mindennel így van : )

Elég kihalt helyen van, de ha valaki véletlenül látja hogy bontom, vagy utólag látja hogy a ház eltűnt, és az én kertemben meg van 15 köbméter tégla, abból lehet valami jogi problémám?

Ismerősöm mondta hogy a tulaj utólag nem jelenthet fel (mivel nincs háza, így nem is tűnhetett el...)

2010. nov. 26. 17:53
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha a ház elvileg nem is létezik, akkor te azt elvileg nem is bontod le, még akkor sem, ha valaki azt látja. Ha a kertedben van 15 köbméter tégla, az meg már a te dolgod, senki nem kérdezi, honnan van. Esetleg a csövesek anyázhatnak, de ők is megunják, és keresnek más lakóhelyet.

Tehát nem fognak érte szólni.

2010. nov. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem ütközik törvénybe, mert ha seholsem szerepel valószínűleg engedély nélkül épült. Tehát ha valakinek szemet szúrna és meg lenne a tulaj amúgyis lebontatnák.
2010. nov. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A csövikkel vigyázz azért. Nehogy megtudják, hogy te voltál. Lehet, hogy túl parás vagyok, de én a helyedben inkább nem szeretnék konfliktusba kerülni velük.
2010. nov. 27. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A csövesekkel jóban vagyok, kimondottan tetszik hogy a házamtól 15m-ra ordítanak, hánynak, sörösdobozokat taposnak össze ezerszámra, és kábelt égetnek : )
2010. nov. 27. 09:02
 7/8 anonim ***** válasza:

de ez számomra hihetetlen ...


Hol van magyarországon még ennyire kietlen, nagy terület, ahol fel sem tűnik egy ilyesmi? alföldi tanyavilág? vagy hol van ez?


Azért jogilag sztem attól mert nem ismered a tulaját, és te azt vélelmezed, hogy nincs is, nyilván valaki mégis felépítette, szóval én nem lennék annyira biztos abban, hogy majd esetleg 2 év múlva senki se fogja hiányolni, na persze más kérdés lesz itt sok mindennek a bizonyítása, csak nagyon meredek ez nekem.

2010. nov. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Erdőben van a terület, volt honvédségi területen, a tiszteknek volt szolgálati "nyaraló", csak a katonaság megszűnt, így a hely lakatlan...
2010. nov. 27. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!