Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit jelent, mi lehet a követke...

Mit jelent, mi lehet a következménye a kiskorú védelembe vételének?

Figyelt kérdés
2010. nov. 29. 13:22
 1/3 anonim válasza:
59%

Kiskorú védelembe vételére általában akkor kerül sor, ha a család problémás, komoly anyagi, vagy más jellegű gondjai vannak. Ezek a gondok még nem annyira súlyosak, hogy kiemeljék miattuk a gyereket a családból, de fokozottan figyelemmel kísérik Őket. Ez általában azt jelenti, hogy a védőnő és a családsegítő hetente-kéthetente "rájuk néz", és ha úgy látja, romlott a helyzet, jelzi a gyámügy felé. Én pozitív dolognak tartom, mert kivédhető vele egy esetleges tragédia, de ha jól megy minden, nincs semmilyen káros következménye. Amúgy évente vizsgálják felül, hogy a továbbiakban is szükség van-e erre a fokozott odafigyelésre.

Ha bármilyen kérdésed van még, írj bátran, talán tudok tanácsot adni.

2010. dec. 3. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
59%
Én írtam az előző választ, amit szeretnék egy példával megmagyarázni. A környezetemben él egy 16 éves lány, aki már 1 éve nem jár iskolába. Eredetileg ezért, és a családja érdektelensége, valamint a rettenetesen rossz körülmények miatt vették védelembe 11 éves testvérével együtt. A kisebbik lányt kiskorú megrontásának gyanúja miatt kiemelték a családból, a nagyobbik maradhatott. Ő időközben szült egy babát. Összeszedték magukat, rendbe rakták a házat, megteremtették a babának szükséges körülményeket. Természetesen a pici is védelembe került, nagyon odafigyelnek rájuk, de mivel sokat javultak a körülmények, a gyámügy engedélyezte, hogy a 16 éves anyuka a kisbabával együtt a családban maradhasson, és csak a védelembe vétel maradt. Azt hiszem, ez egy pozitív példa, ami azt mutatja, hogy a védelembe vétel inkább segítség egy családnak, nem megbélyegzés, vagy arra irányuló törekvés, hogy szétszakítsanak egy működő családot.
2010. dec. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A védelembe vétel,magában foglalja,a szó,hogy "Védelem" Nos,nekem erről negatív tapasztalatom van,mert ezek a gyámügyes,(Szarkeverésben Ügyes) és Gyermek (rossz) vagy esetleg jóléti emberek sokszor többet ártanak,mint használnak. Volt egy család,akit ismertem,és a gyermek önveszélyeztető magatartás miatt lett védelembe véve,ami talán érte volt. De volt hogy pont ugyanaz a gyerek azért lett védelembe véve,mert a szülők nem engedték,hogy a gyermekéből,egy gyógyszerfüggő zombit csináljanak. És a gyámügyes pondrók,az anyukát támadták,innen,onnan,és amikor a gyereket az intézetben verték össze,akkor magasról szartak mindenbe,és a szülők képébe is vigyorogtak. Volt,hogy sem a szülő,sem a gyerek nem írta alá,ezt a kamu "Védelembe vételi" papírt,és megküldték,a I-fokú gyámügynek ahol semmi nem lett az ügyből. Szóval,ez csak egy riogatás,és családok szét zihálása,és zaklatása. Ennyit,a "Védelembe" vagyis megbélyegzésbe vételnek.
2014. szept. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!