Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nő ügyvédként nehezebb lesz a...

Nő ügyvédként nehezebb lesz a helyzetem, mint 1 férfinek? Milyen dolgoktól lehetnék még jobb a szakmámban?

Figyelt kérdés
2010. nov. 29. 16:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Miért lenne nehezebb? 2010van,nem kéne még mindig ezzel takarózni hogy csakmert nő vagyok nehezebb.

Elárulom hogy lehetsz sztárügyvéd: mint azt a mai celebügyvédek csinálták annó nem az a lényeg hogy győzzél hanem hogy szerepelj.Napjaink talán legfelkapottabb ügyvédje-biztos tudod kiről beszélek-Ambrus Attila hátán kapaszkodott fel.17évet kapott aztán-valszeg ha egy tök kezdő pancser védte volna akkor se kapott volna ennél többet,de a híradóban meg médiában kismilliószor elmondták a nevét hogy a whiskey-s ügyvédje ezt mondta azt mondta..úgy gondolja hogy.........

Voltaképpen meglovagolta a szuperreklámot

2010. nov. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

hihh hát sztem sokkal, mert eleve azért vannak olyan ügyek, amelyekhet gondolkodni is kell valamennyit, sé háét ez akkor veszett ügy ugye

hát én nőknél azt látom, hog ynagyon tudnak jogszabályokat nyomni, csak összefüggéskeet átlátni már kevésbé, na ehhez jön még az, hogy a kapcsolatrendszere egy férfinek nyilván sokkal összetettebb, és nem tudom milyen területen mozogsz ügyvédként, na de nem árt nyilván jó kapcsolatokat ápolni az ügyészséggel, bírókkal, ha sikeres akarsz lenni

2010. nov. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
na igen, fontos tudni, de ez minden szakmában így van, legyen az pszichológus vagy ügyvéd, hogy a bizonyos sztárság nem attól van mert annyira jók, hanem mert olyan kapcsolata van h sikerül elérnie ha csapból is ő follyon, szóval sztárügyvédnek lenni és jó ügyvédnek lenni két külön dolog, és abszolút nem biztos h a kető fedi egymást
2010. nov. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a városban a legkeményebb ügyvéd nő. Általában akit véd, az nyer.
2010. nov. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
akkor bizonyára "elintézte" mnagának a jó kapcsolatokat itt-ott
2010. nov. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"akit véd az nyer"-biztos?nem inkább úgy helyes hogy akit képvisel polgári perben az nyer??

merthogy büntetűügyben szokás VÉDENI valakit és az ügyészi hatékonyság 95%fölötti.Azaz a vádlottak 95százalékát elítélik a magyar statisztikák alapján

2010. nov. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
ez valóban így van, de azért ezt inkább ne tudjuk be az igazságszolgáltatás sikerének .... csak mert elhányom magam
2010. nov. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom mit minek hívtok - hála Istennek sosem adódott lehetőségem helyszínen eltanulni a megfelelő szóhasználatot- de ha képviselet akkor legyen az.
2010. nov. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Buta feltételezés!

Az átlag nők - BIZONYÍTOTTAN - sokkal több felé tudnak egy időben koncentrálni, mint az átlag férfiak.

Ebből adódik a válasz is:

Olyan szakterületre érdemes nőként specializálódnod, amelyek szerteágazó ügyekkel foglalkoznak, ill. fokozottabb precizitást, jobb idősíkbeli összehangoltságot kíván.


Nem véletlen, hogy a katonai híradás, légiirányítás területén "tárt karokkal" várták (anno,) és várják is a női munkaerőket.

2010. dec. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is női ügyvéd vagyok. Sajnos, léteznek olyan esetek, amikor a bírónő (ő is nő) könnyebben leint, mint az ellenfelet képviselő férfi kollégát (őt nem meri annyira), de erre előzetesen fel lehet készülni és ha máshogy nem, fellebbezni, fellebbezni, fellebbezni kell.


Bizonyos ügyekben - családjog, polgári - még előny is lehet, ha nő valaki.

2010. dec. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!