Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyarországon mekkora sugárzá...

Magyarországon mekkora sugárzásig megengedett sugárzó anyagot magánszemélyként tartani?

Figyelt kérdés
Engedély nélkül persze. Valami listára gondoltam, mert más országokban is izotóptól függ.
2010. nov. 29. 17:58
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem attól függ, hogy mennyi az adott izotóp felezési ideje. Amúgy melyikre gondoltál? Az sem mindegy milyen sugárzó. Én azért nem nagyon tartanék otthon.

A természetes sugárzás az egy évi 2.4 mSv-t.

Ez felett, csak alkalmakként. pl.kezelésnél kapnak nagyobb dózist. Te miért szeretnél tartani otthon? csak érdekel.

2010. nov. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mi van Emmett Brown? Magyarországon ragadtál és szükség van plutóniumra a Delorean-be? :D
2010. nov. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Elsőre furán hangozhat, de van egy olyan hobbi is, hogy az ember sugárzásmérőket, meg sugárzó anyagokat gyűjt :D Rádiumos órák az 50-es évekből, urántartalmú kövek...

Igazából engem az összes izotóp érdekelne, persze csak a gyakoriak közül Cs, U, Pu, Ra, Co...

2010. nov. 29. 18:15
 4/9 anonim ***** válasza:

detektoraid is vannak? én holnap félvezetőn mérek. :)

első vok

2010. nov. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Van egy DP-5B-m. Jóféle orosz katonai a 70-es évekből. Főleg uránkeresésre vettem, mert eleve tartozék egy teleszkópos nyél, amivel fémdetektor-szerűen lehet használni. De elég széles a méréstartománya, 0,05 mR/h-200 mR/h, úgyhogy elég sokmindenre jó.


Ezen kívül még tervezem egy ionkamrás műszer építését.

2010. nov. 29. 18:43
 6/9 A kérdező kommentje:

Ha érdekel a műszerem, van róla egy videóm a neten:

http://www.youtube.com/watch?v=VXPMq95jXsw

2010. nov. 29. 18:46
 7/9 anonim ***** válasza:

Lehet becarnának a szomszédok ha csipogtatnád a kertjükben.

kitörne a pánik. :)

Am nem értek angolul. de az ugye zárt Co60-as?

befigyel nálad is a periódusos rendszer. :)

2010. nov. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igen, az egy zárt Co-60-as. Egyébként ennek az izotópnak egész rövid a felezési ideje, úgyhogy tekintve, hogy a műszer maga 30 éves, és még mindig ennyire sugárzik a Cobalt, mikor új volt, valószínűleg annyira sugárzott, hogy az megszegett minden mai korlátozást.


Hát igen, a periódusos rendszer. :D Szoktam olvasgatni a témakörben, aztán jó, hogyha meg tudom nézni, hogyha valami fölmerül. Amúgy fölötte van még négy ábra bomlási sorokról is. Biztos, ami biztos :D

2010. nov. 29. 19:21
 9/9 anonim ***** válasza:
:)
2010. nov. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!