Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a véleményetek a halálbünte...

Mi a véleményetek a halálbüntetés bevezetéséről Magyarországon? (normális válaszokat várok)

Figyelt kérdés

nem feltétlenül támogatnám a halálbüntetést, de úgy érzem a helyzet az országban egyre rosszabb és talán egy ilyen törvény az embereket visszafogná.. TI HOGY GONDOLJÁTOK?

persze vannak támadható pontok.. én pl. egy pszichopatát aki megölt valamilyen rögeszméje miatt 10-20 embert azt kapásból halára ítélném.. nem pedig élete végéig az én adómből tartanám el egy börtönben..


2011. nov. 4. 15:14
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
az a baj hogy amerikában már láthattuk hogy drágább halálra ítélni valakit mint élete végéig eltartani.
2011. nov. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
de akkor is hagynád,h valaki aki több 10 embert megölt élhesse tovább az életét.. és tervezgesse a köv. gyilkosságokat ha esetleg kijut a börtönből?:/
2011. nov. 4. 15:20
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

nincs kapcsolat a halálbüntetések engedélyezése és a gyilkosságok száma között. Pl. Németországban tilos a halálbüntetés, Szaúd-Arábiában ezzel szemben engedélyezett, mégis mindkét országban kevés a gyilkosság. Úgy gondolom, hogy Szaúd-Arábiát és Németországot egymással összehasonlítani olyan mintha almát hasonlítanánk a körtével. A két ország kultúrája, történelme, vallása, államformája, politikai berendezkedése eltér egymástól. Szerintem célszerű egymáshoz hasonló országokat megvizsgálni. Hasonlítsuk össze az USA-t és Kanadát.

Mindkét ország Brit gyarmat volt, mindkét országban magas az életszínvonal, mindkét országban Európai bevándorlók leszármazottjai vannak többségben, mindkét ország demokratikus, stb. Kanadában tilos az USA-ban engedélyezett a halálbüntetés (bizonyos államokban). Kanadában mégis kevés az USA-ban pedig sok a gyilkosság! Úgy tűnik, hogy bizonyos esetekben a halálbüntetés engedélyezése nem csökkenti, hanem növeli a bűncselekmények számát! Mi lehet ennek az oka? Miért van lakosság arányosan kevesebb gyilkosság ott ahol tiltott a halálbüntetés? Szerintem ennek az oka, hogy a bűnözőkre más lélektani teher nehezedik. Ha egy Kanadai bűnöző követ el egy bűncselekményt akkor tudja, hogyha a rendőrök elkapják, akkor a legrosszabb esetben életfogytiglan börtönbe zárják, sőt szerencsés esetben megúszhatja 10-20 évvel. Ezzel szemben az amerikai bűnözők rettegnek. Ha elkapják őket, akkor lehet, hogy a bíróság halálbüntetést szab ki rajuk! A bűnözők csak akkor maradhatnak életben, ha sohasem kapja el őket a rendőrség. Minél súlyosabb, minél több bűncselekményt követ el valaki, annál inkább rettegni fog attól, hogy elkapják! A bűnöző vérengző fenevaddá válik. Az Őt feladni akaró szomszédokat, ismerősöket, rokonokat hidegvérrel fogja lemészárolni, azért hogy életben maradhasson. A rendőröket, akik le akarják tartoztatni szinten meg akarja ölni, hiszen tudja, hogyha elkapják, akkor vége az életének! A halálbüntetés engedélyezése a bűnözőt kilátástalan helyzetbe hozza! Nincs esélye a "megbánásra". Összefoglalás: A halálbüntetés engedélyezése nem csökkenti a bűncselekmények számát! A közbiztonságot nem lehet a bűnözők kiirtásával javítani! Sőt bizonyos esetekben a bűncselekmények számát növeli az, ha engedélyezzük a halálbüntetéseket. A halálbüntetések hívei akaratuk ellenére rontanak a közbiztonságon. A közbiztonság javítása érdekében, a rendőrségnek, a bíróságoknak és a joglakótoknak a halálbüntetéstől eltérő megoldási módokat kell kitalálniuk, bevezetniük és alkalmazniuk.

2011. nov. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
58%
Igaza van a 15.21-nek.
2011. nov. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
amúgy nem hagynám, ha tényleges bebizonyítható hogy bűnös, nyugodtan öljék meg.
2011. nov. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
teljesen igazad van, ezen én is gondolkodtam.. (: ilyen dolgok miatt nem vagyok benne biztos,h ez jó ötlet lenne.e mégis úgy érzem, h bizonyos esetekben a halálbüntetés lenne a "legjobb" megoldás.. egy pszichopata esetében pl. aki büszke a tetteire és fel is vállalja.. vagy olyan emberek akik brutálisan megölték rokonaikat, családtagjaikat hirtelen felindulásból...
2011. nov. 4. 15:27
 7/25 anonim ***** válasza:

Már az eltörlésekor az AB-határozatban jól leírták. Nincs elrettentő hatása (ez kimutatható, nem csak találgatás), amúgy drága is, visszavonhatatlan (pedig még a bíróság is tévedhet, de itt nincs utána "jajj, bocsi"), emberi méltóság kérdése, stb.

Nagyrészt egyetértek az akkori indoklásokkal, én nem vezetném be, inkább támogatnék valami olyan büntetési rendszert, ami jobban a jóvátételre hajaz (nyilván nem egy emberölésnél, hanem úgy általában gondolom). A mediáció elterjesztése nem rossz gondolat, kérdés, hogy működne-e.

2011. nov. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Olvastam valós börtönnaplókat, tény, hogy a tényleges életfogytiglant súlyosabbnak tartják az elítéltek, mint a halálbüntetést, ugyanis azzal a tudattal, hogy soha életében esély sincs rá, hogy szabadlábra helyezzék, lelkileg nagyobb terhet mér rájuk. Nem véletlen a sok öngyilkossági kísérlet a börtönökben. Ezért nem hiszem ,hogy a halálbüntetés elrettentő dolog lenne, mert ez maximum az áldozat hozzátartozóit nyugtatná meg, de valójában a TÉSZ jóval súlyosabb. Én azért is tartanék a halálbüntetéstől, mert sajnos nem egyszer fordult már elő, hogy ártatlant ítéltek el. Ilyen esetben az elítéltnek és a családjának egy reménye marad, hogy fény derül az igazságra. Sajnos azt is tapasztalatból tudom ,hogy Magyarországon a nyomozók nem végeznek alapos munkát, egy a lényeg, bűnöst találni, hogy megnyugodjon a nép.
2011. nov. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Egészen pontosan mit értesz az alatt, hogy egyre rosszabb a helyzet? Mit oldana meg ebből a halálbüntetés?

Egy biztos, hogy a sokszorosan visszaeső pszichopata gyilkos nem a legsúlyosabb probléma, amivel a magyar társadalom jelenleg szembenéz.

2011. nov. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

"vagy olyan emberek akik brutálisan megölték rokonaikat, családtagjaikat hirtelen felindulásból..."


Ezen csuklottam egyet. A hirtelen felindultság enyhítő körülmény. Súlyosbítónak inkább az előre eltervezettséget és az aljas indokot szokás tekinteni.

Annyiban jogos a pont, hogy az erőszakos cselekményeket zömmel rokonok, ismerősök követik el, a halálbüntetés-vita során rendre felmerülő pszichopata sorozatgyilkos inkább a médiának és a filmeknek köszönheti népszerűségét.

2011. nov. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!