Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Már az is könnyű testi sértés,...

Már az is könnyű testi sértés, ha mondjuk nyom nélkül és tanúk nélkül adok két pofont valakinek?

Figyelt kérdés

Ha pedig igen, akkor ilyenkor mégis mi alapján dömtik ezt el? Elég ha az illető bemegy a rendőrségre feljelentést tenni, hogy én megpofoztam őt, de ugyan nincs nyoma, azaz csak az ő állítása alapján indítanak ellenem eljárást ?


Hogy van ez ?


2010. dec. 3. 08:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

A bűn akkor is bűn, ha nem kapják el az embert érte. A kettőnek semmi köze egymáshoz.


Ha nem lehet bizonyítani, akkro valószínűleg nem is ítélnek el.

2010. dec. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A könnyű testi sértés az egy jogi szakkifejezés. Akkor használják, ha eljárás folyik ellened.

Nyom, és tanu nélül nincsen sem elárás, sem könnyű testi sértés...akkor csak egy mérges ember van, aki kapott két pofont...

2010. dec. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

értem, szal ez akkor arra is igaz, amikor kigyúrt pénzbehajtók elkapják az embert, és a dunaparton úgy megpofozzák, hogy ugyan nyom nem marad, de emléknek jó lesz egy életre ? (ez most nem az én esetem, csak hallottam már ilyenről, és ott se tudtak mit tenni)


Viszont ha tehát nincs nyom és tanú, akkor izgi ez az egész, mármint komolyabb bűncselekményekre gondolok most, bár azért ha belegondolok, hamis tanút tulképpen bármire lehet szerezni, ez nem olyan nagy probléma ....

(volt olyan eset h én voltam a sértett egy bcs-ben, és volt 4 db hamis tanú, akik mind agyanúsítottat igazolták, persze össze-vissza, de lényeg, h emiatt megúszta)

2010. dec. 3. 09:16
 4/11 anonim ***** válasza:
Most mégis milyen választ vártál?
2010. dec. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Így van. Magyarországon nincsen igazságszolgáltatás. Itt jogszolgáltatás van. Amit be lehet bizonyítani, az megtörtént, amit nem, az nem történt meg.
2010. dec. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
ma 09:07-folytatása.?Meg egy elégedett ember,aki legalább részben elégtételt vett,ha már a törvény által nem tudott érvényt szerezni a jogainak!!
2010. dec. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

okéééé, értem én, rendben van, csak arra voltam kíváncsi, hogy ha csak valaki besétál feljelentést tenni, akkro csakis az ő elmondása alapján indíthatnak-e eljárást valaki ellen


(bár ugyan ez a problémám mondjuk a nemi erőszakos ügyekkel is, ahol csak a csajszi elmondása alapján előzetesbe kerül valaki, szal azért néha mégis ... -most ezt olyan esetekre értem, amikor nincs ott egy kézzel fogható orvosi lelet)

2010. dec. 3. 13:18
 8/11 anonim ***** válasza:
Nemi erőszaknak van jele-rossz példa!!Ha nincs akkor nem az!
2010. dec. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
oké, értem, de én arra értettem, amikor ennek nincs jele, na mert ez se ritka
2010. dec. 6. 15:38
 10/11 anonim ***** válasza:
Sajnos nem nagyon születtek jó válaszok. Ha nincs nyoma a pofonnak, akkor is bűncselekmény, mégpedig becsületsértés (tetleges elkövetéssel). Ez a bűncselekmény magánindítványra és magánvádra bűntetendő, tehát feljelentés megtétele szükséges, és a nyomozás lezárultával - ha az eredményes - a sértett képviseli a vádat, nem az ügyész. A gyakorlatban ha nincs tanú, akkor lényegében bizonyíthatatlan ennek a bűncselekménynek az elkövetése.
2011. jan. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!