Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy online aukciós oldalon...

Benjamin2009 kérdése:

Egy online aukciós oldalon egyre több terméknél látom ezt a kiírást melyik jogszabály az ami ezt kimondja?

Figyelt kérdés

Az Európai Unió országaira vonatkozóan: 2004.01.01.-én életbe lépett új, a magán adás-vétel jogokat szabályozó törvény értelmében: Az összes aukcióra bocsátott termék és/vagy áru adásvétele során az eladót nem terheli semmiféle garancia, felelősség, vagy visszavételi kötelezettség a vevőjével szemben. A vevő ezt a vásárlásával elismeri és tudomásul veszi.


Ennek a figyelmeztetésnek az aukció leírásában szerepelnie kell, egyébként a magánszemély 1 évig terjedő garanciát kell adjon az eladott termékre


2010. dec. 7. 14:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Minden termékemre életreszóló garanciát adok. Aki pedig nem az valószínűleg szart gyárt, tehát vásárolni sem érdemes tőle.
2010. dec. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"egyébként a magánszemély 1 évig terjedő garanciát kell adjon az eladott termékre"


Mégis hogyan képzeled hogy magánszemély garanciát ad? Nekem eszembe se jut ilyet követelni. Ez magánszemélyek közötti kötetlen adás-vétel. Milyen garancia levelet akarsz magánszeméllyel kitöltetni amúgy őszintén? Az aukció árverést jelent ahol a vevők vetélkednek a cikkért, nem bolti eladás.Többségében használt cikket adnak arra kitől akarsz garanciát?

2010. dec. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Aki pedig nem az valószínűleg szart gyárt,"


Garanciát döntő többségében nem a gyártó hanem a disztributor ad.Jól néznénk ki ha egy autóra 50 évig garanciát adnának vagy egy hűtőre, vagy folytassam?

2010. dec. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én gyártóként írtam. Vagy folytassam?
2010. dec. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Olyan, mint a dohányzás ártalmas az egészségre!

vagy a

A mellékhatások tekintetében kérdezze meg orvosát vagy gyógyszerészét!


(Az E-bay -en több mint 5 éve minden nyelven ki van írva, értelme nincs, s unatkozó túlfizetett uniós szakjogászok találták ki.)

2010. dec. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Oké akkor nincs konkrét jogszabály ami ezt kimondja? Vagy csak senki nem ismeri a jogszabályszámot?
2010. dec. 7. 15:53
 7/7 anonim ***** válasza:

aki ismeri, az nem klikkel erre a honlapra...


itt több sikerrel jársz, ezeken kérdezz!

[link]


[link]

2010. dec. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!