Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetnék? Van valamilyen...

Mit tehetnék? Van valamilyen jogszabály erre a helyzetre?

Figyelt kérdés

Pár hónapja kezdődött a dolog. Bérházban lakunk, ahol a szomszéd leválasztotta a folyosó egy részét ráccsal. Az elzárt részen vannak az ablakok is.

Szóval a szomszéd a lezárt részen a folyosón dohányzik, aminek a füstje bejön a lakásba is. Már próbáltam beszélni vele, de semmit nem használt.


Létezik valami jogszabály arra, hogy ne a lépcsőházban dohányozzon? Vagy hogy leszedessem a rácsot? (Legalább rányithatnám az ablakot a téli nagy hidegben:))


Bármilyen tanácsot szívesen veszek.


Köszönöm előre is mindenkinek a segítséget.


2011. aug. 22. 20:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

tűzoltóknak kell szólni.

ha az ablakot is elzárja, az már nem magánügy, hanem közügy, mert egy oltásnál hozzá kell tudniuk férni az ablakokhoz.

ilyenért akár 100.000 ft-s bírságot is kiszabhatnak. (még jobb, ha bútorokat is pakolt ki, mert az meg segíti a tűz terjedését)

2011. aug. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Tetszik a ***** válasza:
Zárt helységben már egyébként is tilos a dohányzás, így a szomszéd büntethető. Ha nem ért a szép szóból, majd a sokszázezres bírság segít.
2011. aug. 23. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a hozzászólásokat.


Az ablakok egyébként "csak" kis ablakok, de szellőztetni tényleg csak ott tudunk.

Virágokat egy kis szekrényt és bicikliket tárolnak ott.


Nekem akkora bajom nincs is a lezárással, hanem dohányzik ott. Meg 2 család van lezárva a ráccsal és nem szívesen "b..nék ki velük is, de ha nem lesz más...


Első körben bemegyek a lakásszövetkezethez, de tuti nem fognak semmit csinálni. De hátha...

Utána a tűzoltóság. :(

2011. aug. 23. 17:41
 4/6 anonim ***** válasza:

A Lakszövnek kötelessége megtenni a szükséges lépéseket: Felhívni a tulaj figyelmét a szabálysértésre, ill. határidőt adni arra, hogy a rácsot elbontsa. Ugyanis igaz, amit előttem írtak: egy esetleges tűznél ez a rács akadályozza a tűzoltók munkáját. A rendelet számát nem tudom megmondani fejből, de még körleveleket is szoktak küldeni a tűzoltóságtól a házkezelőknek, amikben felhívják a figyelmet a veszélyekre.

Tehát e jogszabály alapján tudsz lépni.

Ha a felszólításnak nem tesz eleget az illető, akkor jogi lépéseket lehet tenni ellene; ugyanis ha így marad a rács, akkor egy tűzoltósági ellenőrzés után a lakszövöt büntetik meg elég súlyos összegre, amit pedig a közös költség terhére fogtok kifizetni. Tehát minden ott lakónak érdeke, hogy mielőbb eltűnjön a rács.


A dohányzás egy másik tészta: A zárt helyen történő dohányzás tiltásáról nem tudok, lehet, hogy ez valami új jogszabály. De ha a házirendbe berakjátok a következő taggyűlésen, akkor onnantól kezdve szabálysértésnek minősül a cselekmény, és eljárást lehet kezdeményezni az önkormányzatnál.

2011. aug. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen kedves utolsó.


Holnap megyek a lakásszövetkezethez. Remélem jó híreket kapok.

2011. aug. 24. 19:00
 6/6 anonim ***** válasza:

Szívesen. :)


Sok sikert, és legyél nagyon határozott /de nem erőszakos/; úgy értem, ha esetleg el akarják sikálni a dolgot, akkor ne hagyd magad lerázni.


Kíváncsi leszek...

2011. aug. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!