Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A sztrájk az azt jelenti,...

A sztrájk az azt jelenti, hogy a dolgozók beszüntetik a munkát addig, amíg meg nem kapják azt, amit kérnek. Ugye?

Figyelt kérdés
Tehát logikusan akkor valamiféle tüntetés, vagy lázadás szerűség. Márpedig ha lázadás, akkor hogy jön szóba a törvény és a szabály? Miért kell nem tudom mennyivel hamarabb szólni, hogy bocs sztrájkolni fogunk. Egyszerűen csak leállnak a munkával és kész. Ezreket csak nem fognak már kirúgni vagy lecsukni emiatt. Nem? Rosszul gondolom?
2010. dec. 10. 18:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Itt a válasz a kérdésedre:

www.autonomok.hu/php/letolt.php?df=sztrajk_torveny.pdf

2010. dec. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2010. dec. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én pont erről beszéltem 1 hete édesanyámmal.


Hülyeség ez, hogy be kell jelenteni, ha leállnak a munkások a dolgukkal, mert akkor fel lehet készülni az egészre és úgy egyből nincs akkora hatása.


Megmondanám, hogy úgy döntöttünk, hogy következő héten nem dolgozunk, hacsak nem adtok több pénzt, és kész. Ezen nincs mit cifrázni.

2010. dec. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nekem is így lenne logikus. Bár elolvastam amit a másik két válaszoló linkelt, de nem találom benne a választ. Az, ha minden időben le van papírozva szabályszerűen be van jelentve, az nem sztrájk, csak össznépi szabadság, amit nyilván később behajtanak rajtuk. De ha azt mondják, hogy ennyi, amíg nem kapom meg amit kérek, addig itthon maradok, akkor az hideg zuhany a munkáltatónak és nem akarja, hogy hosszabb időre leálljon a termelés, ezért lehet, hogy rögtön megad mindent. Tudom ez egy kicsit nehéz a való életben főleg nekünk magyaroknak, mert valamiért képtelenek vagyunk az összetartásra és mindig van egy vagy két nyalógép, aki akkor is bemenne dolgozni, de szerintem így kellene ennek lennie.
2010. dec. 10. 20:50
 5/8 BlackSword ***** válasza:
Azért kell bejelenteni, mert törvény írja elő... És így az ultimátumot kapó ember/társaság/vezető esetleg tud a határidőig egyezkedni, ajánlatot tenni... De ez le van írva az MK megfelelő pragrafusaiban...
2010. dec. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 BlackSword ***** válasza:
sorry, nem MK, hanem MT (Munka Törvénykönyve)
2010. dec. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tudom. Törvénybe van foglalva, de amikor valaki lázad, akkor tényleg az az első hogy az MT-t vagy a PTK-t olvasgatja, hogy minden szabályszerűen menjen? Úgy értem, ha valaki elvan keseredve, mert nem tudja eltartani a családját, mert már két hónapja nem kapja meg a fizetését, mondván, hogy válság van, de a vállalat vezérigazgatója, megint házat épít és cipruson nyaral, akkor is muszáj annyira szabályosnak lenni?
2010. dec. 11. 10:06
 8/8 BlackSword ***** válasza:

A munkás nem strájkolhat csak úgy... Vagyis hát sztrájolhat, de minek, max kirúgják, és megvan rá az alapjuk, mivel nem vette fel a munkát...

De amiről Te beszélsz, (mondjuk a vasútnál) a szakszervezet jelenti be a sztájkot, és ki-ki eldönti, hogy akar csatlakozni, vagy nem... Ilyenkor zajlik a háború, és felhívják a szolgálaton kívülieket, és ha nem csatlakoznak a sztrájkoz, akkor elkezdik törni a sztájot és elkezdik leváltani a sztájkolókat... De ez már nagyban nem a kis példáról szól...

Egyébként érdemes betartani a sztájtörvényt, mivel akkor a sztrájk nem lesz jogos, és így a sztájkolókat felelőségre lehet vonni... És ennek szoktak lenni retorziói is, mint az elbocsátás... Jogosan eljáró sztrájkolót viszont nem lehet később ezzel az indokkal kitúgni...

2010. dec. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!