Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet kezdeni, ha folyton...

Mit lehet kezdeni, ha folyton olyan munkahelyekbe botlok, amik sorozatos szabálysértéseket követnek el a dolgozók ellen, és normális helyre meg nem vesznek fel, mert fiatal vagyok, és nincs tapasztalatom?

Figyelt kérdés
Már gondoltam arra, hogy ha állandóan ilyen helyekbe botlok, megkérem a munkaügyi felügyeletet, hogy alkalmazzanak, és lebuktatom nekik a cégeket, de lassan már pénzt is kéne keresni, nem csak munkahelyet, nem az én hibám, ha nem akarnak bejelenteni, de dolgozzak, és emiatt lassan újból munkaügyi hivatalba kell mennem, ha nem találok egy normális helyet.
2009. márc. 14. 20:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Erre van egy praktikám. ugyanis én is ugyanígy vagyok mint te. Nem akar a munkáltató bejelenteni,de ígér ezt azt majd ha odaérsz,hogy az ígéretét betartsa,akkor meg jó nagyot bemutat. Szóval a következőt fogom alkalmazni ha megyek pofavizitre. A személyes találkozón és elbeszélgetésen minden beszélgetést rögzíteni fogok. Erre alkalmas is a telefonom,de erre a célra akár diktafont is rejthetsz olyan helyre ahol ne lássák,de jól érthetően vegye a beszélgetést. Ha ez megvan,akkor lehet lebuktatni a munkaadót ha törvénybe ütközőt közöl veled. Fontos,hogy érthetőek legyenek a kérdések és a válaszok. Tehát ha nem mondja ki azt a szót,hogy nem jelent be,csak célozgat rá,akkor neked kell kihangsúlyoznod,-hogy jól értem,akkor ezek szerint nem jelent be? És úgy is választ fog adni,hogy igen úgy vagy valami ilyesmi és máris lebukott a drága munkakövetelő,fizetni nem akaró,nem bejelenteni akaró munkáltató. Bezzeg az ilyenek tudják ám azt mondani,hogy dolgozz,de a fizetéssel nem tudják meghálálni a munkádat,mert szart sem fizetnek,de azért dolgozd ki a beled,de ők meg megszegik a törvényt.
2009. márc. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%

A munkaadó azzal, hogy állít valamit, még nem biztos, hogy szabálysértést vagy jogsértést fog elkövetni. Tehát az, hogy azt mondja, hogy nem jelent be, még nem ok arra, hogy ezért "sz@rba kerüljön."


A másik, az elrejtett, diktafonnal rögzített beszélgetés pedig a munkaadód jogait sérti, így amennyiben azt ellene felhasználod, teljesen jogosan kaphatsz a nyakadba egy viszontpert. Sőt, a bíróság is mérlegel, hogy elfogadja-e az illegális úton készült hangfelvételt bizonyítéknak.

2009. márc. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Na ez jó! A munkaadó sérti meg a szabályokat,de ha én olyat teszek ami sérti az ő jogait,még engem csapnak agyon. Szééép! Van erre egy példám.

Volt egy (illetve van még) rosszakaróm. Kisemmizett az örökségemből és tönkretett teljesen. Az illető sehol nem dolgozik még máig sem,de tele van pénzzel. Fel is nyomtam az APEH-nél,mire az APEH válaszképpen engem ráncigált meg,hogy miből élek,miből vettem magamnak ezt azt,és miből fizetem a számláimat. Hát ezek után már azon sem csodálkozom,hogy ha egy mozdulatlan ember fekszik az utcán,hogy senki sem megy oda segíteni neki,mert még a végén a segítséget nyújtó embert fogják meghurcolni.

2009. márc. 14. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem az a gond, hogy azt mondja, hogy nem jelent be, akkor nem is mennék oda dolgozni, itt a fordítottja van, azt mondja, hogy bejelent, ekkor és ekkor szerződés, de szerződés sehol, tehát ígérete ellenére nem jelent be, nem kapok szerződést, stb.
2009. márc. 15. 01:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!