Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a véleményetek a magántulaj...

Hetényi kérdése:

Mi a véleményetek a magántulajdon védelme érdekében otthonainkban tartható, szükség esetén használható fegyvertartásról? (pl. szlovák mintára) A hívatlan látogatók távoltartása érdekében, illetve önvédelem céljából saját portánkon!

Figyelt kérdés
2010. dec. 10. 20:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Jó dolog ez.
2010. dec. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

és most ilyet lehet??

nem csak gázfegyvert lehet?


amúgy én jónak tartanám az éls lőfegyvert is, amerikai mintára, hiszen kimutatott dolog, hogy a bűncselekményeket sosem a nyilvántartott fegyverekkel követik el, azaz nincs veszélye

2010. dec. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó ötlet. Enélkül a gyilkosok óriási előnyben vannak, hiszen nekik van fegyverük, ha legális, ha nem, a törvénytisztelő állampolgárok pedig nem tartanak, ha a törvény nem engedi.
2010. dec. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem is tudom. Biztos, van amikor jól jöhet, bár én nem nagyon hiszek benne. Mert az a helyzet, hogy a bűnözőnek, a támadónak mindig előnye van. Ő választja meg a helyet, az időt, a módszert és a körülmények nagy részét. És ha tudja, hogy fegyveres ellenállásra is számíthat, akkor erre fog felkészülni, eleve agresszívabban, más módszerrel támad. Én mondjuk ott vagyok éjjel álmomban, és ha rámtámad valaki, a sötétben kábultan keresgélem pisztolyomat. Mennyi esélyem van?
2010. dec. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy előbb azt kéne legalizálni, hogy a kutyám, amiről kiírtam, hogy harapós, megvédhesse a lakásomat.
2010. dec. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60%
Miért, ki akadályozza meg a kutyát?
2010. dec. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Sajnos a törvényeink nem engedik (egyelőre) a védelmi fegyverek tartását csak különösen indokolt esetben.

Nem tudom mi számít annak, három betöréses lopás, rablás után már gondolkodom a törvénysértésen, mármint a fegyver vásárláson, mivel a törvény képviselői egy elfelezett A4-es lappal átléptek minden esetben a dolgon. A riasztó már akkor ébreszt, amikor még felkészülhetnék, de hogyan és mivel. A rend őrei átlagosan 70-75 perc alatt érnek ki, ha egyáltalán kijönnek.

2010. dec. 10. 21:00
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A kutyát semmi, viszont engem csuknak le, ha megharapja a kedves betörőt...
2010. dec. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

szegény betörőt nem szabad bántani na, hát végül is csak megélni akar, gondolom ... legyetek empatikusak


amúgy tudtam egy esetről, ahol pont ez történt, a srác elverte seprűvel a betörőt, aztán meg ő került előzetesbe súlyos testi sértés kísérlete miatt asszem, szal tényleg nem ajánlott

2010. dec. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Jó ötlet lenne.

Például az USA-ban, Szlovákiában és Finnországban is működik és az emberek sem lövöldözik halomra egymást.

Csak támogatni tudom.

2010. dec. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!